01:05

Caroline Garcia, nainte de meciul cu Simona Halep: Are foarte putine puncte slabe, trebuie sa fiu agresiva

Caroline Garcia este una din jucatoarele de varf din circuitul WTA, frantuzoaica fiind in acest moment pe locul 6 in lume. Garcia si Halep s-au intalnit de cinci ori, scorul fiind 4-1 pentru sportiva noastra. Simona Halep are foarte putine puncte slabe, trebuie sa fiu agresiva, voi incerca sa invat din trecut, a fost de parere Caroline. Meciul dintre cele doua va avea loc in aceasta noapte, undeva in jurul orei 01:30, in sferturile Rogers Cup de la Montreal. continuă pe Hotnews

LIVE Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Montreal (1:30)

Simona Halep revine pe teren la Montreal, vineri noapte, pentru meciul din sferturile de finala contra frantuzoaicei Caroline Garcia.

LIVE Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Montreal

Simona Halep, calificare in semifinale la Montreal

Simona Halep a revenit pe teren la Montreal, vineri noapte, pentru meciul din sferturile de finala contra frantuzoaicei Caroline Garcia.

Rogers Cup: Doua victorii ntr-o singura zi - Simona Halep se califica n sferturi, dupa ce a trecut si de Venus Williams / Urmatoarea adversara: Caroline Garcia, care a nvins-o pe Maria Sharapova

Simona Halep, numarul 1 WTA, s-a calificat in sferturile de finala la Rogers Cup, dupa ce a invins-o vineri dimineata joi seara, la Montreal), cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Venus Williams, locul 14 WTA. in faza urmatoare, Halep va evolua impotriva jucatoarei franceze Caroline Garcia locul 6 WTA). VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-69), 4-6, 7-5 / Victoria nervilor tari.

Ce spune Simona Halep despre urmatoarea ei adversara de la Montreal

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului de la Montreal, unde o va intalni pe frantuzoaica Caroline Garcia, numarul 6 WTA.

LIVEText Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 3-4

Intrerupt de ploaie, meciul dintre Simona Halep 1 WTA) si Anastasia Pavlyuchenkova 28 WTA) se va relua joi, de la scorul de 4-3 in favoarea rusoaicei. Confruntarea face parte din turul doi de la Rogers Cup, disputa fiind in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-6(9), 2-1

LIVEText Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-6(9), 4-6, 2-3

Rogers Cup: Meciul Simonei Halep, ntrerupt de ploaie. Toate partidele au fost amnate pentru joi

Ploaia a dat peste cap programul de miercuri la Rogers Cup. Partidele intrerupte de ploaie si cele care urmau in sesiunea de seara au fost amanate pentru joi, au anuntat organizatorii turneului de tenis de la Montreal. Simona Halep si Sorana Cirstea vor juca doua meciuri joi, daca vor trece de adversarele din turul al doilea. De asemenea, daca se vor califica in optimi, ele vor juca una impotriva celeilalte.

LIVE Simona Halep continua meciul cu Anastasia Pavlyuchenkova

Dupa mai bine de o luna de la ultimul meci oficial, Simona Halep si-a facut revenirea in circuit la turneul WTA de la Montreal.