01:05

Champions League: Atletico, victorie adusa de fundasi (2-0 vs Juventus) - Manchester City a ntors scorul dupa minutul 85, n zece oameni (3-2 vs Schalke)

Atletico Madrid a luat o optiune serioasa pentru calificarea in sferturile Champions League, dupa ce a castigat cu 2-0 in fata celor de la Juventus, pe teren propriu. Golurile victoriei au fost inscrise de fundasi. in cealalta partida a serii, Manchester City a deschis scorul cu Schalke, s-a vazut condusa cu 2-1 dupa doua penalty-uri, insa a reusit sa intoarca scorul in finalul partidei, cand se afla in inferioritate numerica, dintr-o lovitura libera si dintr-o faza pornita de la portar. continuă pe Hotnews