07:00

Cupa Romniei: Dinamo, n degringolada! FK Csikszereda se califica n sferturi, dupa ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

FK Csikszereda s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar daca cele doua echipe au inscris cate trei goluri in 120 de minute de joc, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamovistii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decat adversarii. Kino Delorge, ultimul executant al cainilor, a trimis slab de doua ori a fost pus sa repete prima executie, dupa ce portarul a iesit de pe linia portii) si alb-rosii nu reusesc sa rupa sirul rezultatelor negative. continuă pe Hotnews

Cupa Romniei: Dinamo, n degringolada! Miercurea Ciuc se califica n sferturi, dupa ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

Miercurea Ciuc s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar daca cele doua echipe au inscris cate trei goluri, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamovistii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decat adversarii. Kino Delorge, ultimul executant pentru Dinamo, a trimis slab de doua ori a fost pus sa repete prima executie, dupa ce portarul a iesit de pe linia portii) si sirul de rezultate slabe al dinamovistilor continua. Se actualizeaza.

Cupa Romniei: FC Viitorul, calificata n sferturi dupa un meci decis la lovituri de departajare

FC Viitorul s-a calificat, marti, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, invingand in deplasare Poli Iasi dupa executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 2-0), care s-a pastrat si dupa prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit cand avea un jucator in plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat.

actualitate, 07:00