08:00

Cupa Romniei: Dinamo, n degringolada! Miercurea Ciuc se califica n sferturi, dupa ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

Miercurea Ciuc s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar daca cele doua echipe au inscris cate trei goluri, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamovistii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decat adversarii. Kino Delorge, ultimul executant pentru Dinamo, a trimis slab de doua ori a fost pus sa repete prima executie, dupa ce portarul a iesit de pe linia portii) si sirul de rezultate slabe al dinamovistilor continua. Se actualizeaza. continuă pe Hotnews

Cupa Romniei: Dinamo, n degringolada! FK Csikszereda se califica n sferturi, dupa ce arbitrul a dictat repetarea ultimului penalti

FK Csikszereda s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o pe Dinamo, scor 6-5 la loviturile de la 11 metri. Chiar daca cele doua echipe au inscris cate trei goluri in 120 de minute de joc, spectacolul a avut loc la loviturile de departajare, unde dinamovistii au ratat cinci penaltiuri, cu unul mai mult decat adversarii. Kino Delorge, ultimul executant al cainilor, a trimis slab de doua ori a fost pus sa repete prima executie, dupa ce portarul a iesit de pe linia portii) si alb-rosii nu reusesc sa rupa sirul rezultatelor negative.

Miercurea Ciuc o elimina pe Dinamo din Cupa Romaniei la 11 metri. Finalul a fost unul ireal demn de un scenariu de film!

Surpriza de proportii, joi seara, in optimile de finala ale Cupei Romaniei la partida dintre AFK Csikszereda Miercurea Ciuc si Dinamo, meci transat de gazde la loteria loviturilor de la 11 metri.

LIVE Miercurea Ciuc - Dinamo (19:00)

Cupa Romaniei continua joi seara cu meciul dintre Miercurea Ciuc Liga 3) si Dinamo. Partida este live text in aceasta pagina.

LIVE Miercurea Ciuc - Dinamo 0-0

LIVE Miercurea Ciuc - Dinamo 2-2. Meciul ajunge in prelungiri!

Asa am trait Miercurea Ciuc - Dinamo 3-3 (6-5 la 11 metri)

Cupa Romaniei a continuat joi seara cu meciul dintre Miercurea Ciuc Liga 3) si Dinamo. Partida este live text in aceasta pagina.

actualitate, 08:00