14:01

Simona Halep a avut un mesaj special dupa ce a zdrobit-o pe Tsurenko! Cu ce echipa tehnica va ataca urmatoarele turnee (VIDEO)

Simona Halep a iesit triumfatoare din duelul cu Lesia Tsurenko, scor 6-3 / 7-5, si a ajuns in sferturile de finala de la WTA Dubai, acolo unde va da piept cu Suarez Navarro. Totusi, intrebarea de pe buzele. continuă pe B1

VIDEO Halep a avut un sustinator special la Dubai: Cum a reactionat cand a aflat ca a fost urmarita de un VIP din tribune

Simona Halep 2 WTA) joaca la Dubai Tennis Championship intr-o atmosfera romaneasca, iar acest lucru s-a vazut si in duelul cu Lesia Tsurenko 23 WTA).

Simona Halep, in sferturile turneului de la Dubai, dupa o noua victorie in fata ucrainencei Lesia Tsurenko

Simona Halep 2 WTA) a invins-o, miercuri, pe ucraineanca Lesia Tsurenko 23 WTA) in optimile de finala ale turneului WTA Premier 5 de la Dubai, in doua seturi, cu scorul de 6-3, 7-5.

Thierry Van Cleemput dezvaluie una dintre problemele pe care le-a avut in scurta colaborare cu Simona Halep

Simona Halep si belgianul Thierry Van Cleemput au incheiat colaborarea dupa mai putin de o saptamana si un singur turneu disputat, cel de la Doha.

LIVE Simona Halep - Eugenie Bouchard la Dubai (dupa 13:00)

Simona Halep debuteaza, marti, in turneul WTA Premier 5 de la Dubai contra canadiencei Eugenie Bouchard. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

VIDEO WTA Dubai: Simona Halep vs Lesia Tsurenko 6-3, 7-5 / Halep, calificata n sferturi - A saptea victorie consecutiva cu jucatoarea din Ucraina

Simona Halep a obtinut a doua victorie in fata Lesiei Tsurenko 23 WTA) in doar o saptamana. Dupa succesul de la Doha, numarul 2 WTA a invins-o pe jucatoarea din Ucraina si la Dubai, asigurandu-si calificarea in sferturile competitiei. A fost 6-3, 7-5 pentru Halep, dupa un meci cu multe schimburi lungi, dar si erori din partea ambelor jucatoare.

LIVEText Simona Halep vs Lesia Tsurenko 3-2

La doar o saptamana distanta dupa duelul de la Doha, Simona Halep o va avea din nou pe Lesia Tsurenko 23 WTA) de cealalta parte a fileului. Partida are ca miza calificarea in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Numarul 2 WTA are sase victorii in tot atatea meciuri disputate in compania jucatoarei din Ucraina. Meciul poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Lesia Tsurenko 6-3, 6-5

FOTO Victima preferata! Cine e Lesia Tsurenko, adversara pe care Simona Halep a batut-o clar pe unde a prins-o

Simona Halep va juca azi, in turul al treilea, echivalentul optimilor de finala, al turneului de la Dubai cu ucraineanca Lesia Tsurenko.

LIVE Simona Halep - Lesia Tsurenko in turul 3 la Dubai

Simona Halep o intalneste din nou pe Lesia Tsurenko din Ucraina, de aceasta data intr-un meci pentru calificarea in sferturile de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5.

Asa am trait Simona Halep - Lesia Tsurenko in turul 3 la Dubai

Simona Halep a intalnit-o din nou pe Lesia Tsurenko din Ucraina, de aceasta data intr-un meci pentru calificarea in sferturile de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5.

actualitate, 14:01