01:05

Meciul Simonei Halep cu Ashleigh Barty reprogramat pentru vineri ora 18:00

Simona Halep are parte de o noua amanare de program la Cincinnati, turneu pe care il disputa in aceasta saptamana. continuă pe Online Sport

Meciul Simona Halep - Ashleigh Barty, amanat pentru vineri, de la ora 18.00

Meciul dintre Simona Halep, locul I WTA si australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, programat, joi, dupa ora orasului Cincinnati, in optimile de finala ale WesternSouthern Open, a fost amanat pentru vineri, de la ora locala 11. 00, ora Romaniei), din cauza vremii nefavorabile.

Asa am trait Simona Halep - Ashleigh Barty din turul 3 la Cincinnati

Simona Halep a avut parte de o noua amanare de program la Cincinnati, turneu pe care il disputa in aceasta saptamana, insa pana la urma a rezolvat in doua seturi disputa cu Ashleigh Barty.

LIVE Simona Halep - Ashleigh Barty in turul 3 la Cincinnati (18:00)

LIVE Simona Halep - Ashleigh Barty din turul 3 la Cincinnati

LiveText Simona Halep vs Ashleigh Barty (de la ora 18:00)

La doar cateva zile distanta dupa ce s-au confruntat in smifinalele Rogers Cup, Simona Halep 1 WTA) si Ashleigh Barty 16 WTA) sunt din nou adversare, miza partidei fiind calificarea in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati SUA). Meciul celor doua jucatoare este programat de la ora 18:00 ora Romaniei) si poate fi urmarit in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Ashleigh Barty 3-3

LiveText Simona Halep vs Ashleigh Barty 7-5, 5-4

VIDEO WTA Cincinnati: Simona Halep vs Ashleigh Barty 7-5, 6-4 / Halep, calificata n sferturi - Duelul cu Lesia Tsurenko este programat n aceasta noapte

Simona Halep 1 WTA) a obtinut a doua victorie consecutiva in fata australiencei Ashleigh Barty 16 WTA) in decurs de doar cateva zile, calificandu-se astfel in sferturile turneului Premier 5 de la Cincinnati. Barty a fost agresiva si a reusit sa o puna de multe ori in dificultate pe romanca. Australianca a riscat foarte mult, cu mingi la limita, dar jucatoarea noastra a gestionat inteligent momentele importante si a fortat atat cat a fost nevoie pentru a obtine victoria. A fost 7-5, 6-4 pentru Halep, care va reveni pe teren peste cateva ore pentru duelul din sferturi cu Lesia Tsurenko 44 WTA).

Halep, in sferturi la Cincinnati, dupa o victorie convingatoare in fata lui Ashleigh Barty. Simona va juca urmatorul meci peste cateva ore!

Simona Halep, locul I WTA, a invins-o, vineri, pe australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, in doua seturi, cu scorul de 7-5, 6-4, la turneul de la Cincinnati, reusind astfel sa se califice in sferturi. Meciul a.

Nimeni nu a mai facut asta in tenis! Cu ce s-a remarcat Ashleigh Barty, adversara de azi a Simonei Halep, in ultimii ani

Simona Halep va juca azi, de la ora 18. 00, daca ploaia va permite, contra australiencei Ashleigh Barty, in optimi la Cincinnatti.