12:30

Reactia Simonei Halep dupa ce s-a calificat in sferturi la Cincinnati: Nu a fost usor sa joci pe o astfel de vreme

Simona Halep a vorbit despre victoria din optimile turneului de al Cincinnati obtinuta in fata australiencei Ashleigh Barty. Lidera clasamentului WTA spune ca a intalnit o adversara dificila si s-a declarat. continuă pe B1

Programul Simonei Halep dat peste cap la Cincinnati. Din nou doua meciuri in aceeasi zi

Din cauza ploii organizatorii turneului de la Cincinnati au reprogramat meciurile zilei de joi.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Cincinnati

Simona Halep, liderul WTA, s-a calificat, vineri, in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, trecand in turul trei de sportiva australiana Ashleigh Barty, numarul 16 mondial si favorita 16, pe care.

CTP remarca un lucru nou in jocul Simonei Halep si explica ce a invatat sa faca cea mai buna jucatoare a lumii

Cristian Tudor Popescu a facut o analiza amanuntita a jocului Simonei Halep, care a castigat la Montreal al 18-lea trofeu al carierei.

WTA Cincinnati: Ajla Tomljanovic, victorie n trei seturi cu Irina Begu - Australianca va fi adversara Simonei Halep n turul doi

Irina-Camelia Begu 55 WTA) a fost invinsa de Ajla Tomljanovic 58 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-3, in prima runda a turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati. Australianca de origine croata va juca in turul urmator cu Simona Halep 1 WTA), principala favorita a competitiei din Ohio.

Simona Halep se califica in turul 3 la Cincinnati. Din nou doua meciuri in aceeasi zi

Simona Halep a revenit pe teren, joi, pentru continuarea meciului cu Ajla Tomljanovic la Cincinnati in turul 2, partida intrerupta de ploaie miercuri noapte la 4-6, 6-3, 4-3 pentru Halep.

Meciul Simonei Halep cu Ashleigh Barty reprogramat pentru vineri ora 18:00

Simona Halep are parte de o noua amanare de program la Cincinnati, turneu pe care il disputa in aceasta saptamana.

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC LIVE la CINCINNATI. ONLINE STREAM DIGISPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC LIVE la CINCINNATI. Simona Halep, principala favorita a competitiei, va juca in turul secund cu Ajla Tomljanovic in fata careia a castigat in 2010.

Reactia lui Gnohere dupa dubla cu Hajduk Split

Harlem Gnohere si-a aratat clasa de marcator si a calificat-o pe FCSB in playoff-ul Europa League cu o dubla in returul cu Hajduk Split.

Fosta adversara a Simonei Halep din finala Roland Garros cere sprijinul financiar al fanilor. Cati bani a strans pana acum

Simona Halep a castigat in 2008 finala Roland Garros la junioare in fata unei alte romance, Elena Bogdan. Aceasta este intr-o situatie total opusa fata de liderul mondial.

Cum a dovedit Darren Cahill ca este un mare antrenor! Ce i-a facut el Simonei Halep cu riscul de a o enerva pe aceasta

Simona Halep si antrenorul ei, Darren Cahill, au o relatie extraordinara, in care mai apar insa si unele momente tensionate.

actualitate, 12:30