14:15

WTA Cincinnati: Partida Simona Halep vs Ajla Tomljanovic, ntrerupta n setul decisiv din cauza ploii, se va relua joi

Partida Simonei Halep 1 WTA) cu Ajla Tomljanovic Australia, locul 58 WTA), din runda a doua a turneului de la Cincinnati, a fost intrerupta in setul decisiv, la scorul de 4-6, 6-3, 4-3 in favoarea liderului mondial, din cauza ploii. Confruntarea se va relua joi, nu inainte de ora 20:00 ora Romaniei). continuă pe Hotnews

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC LIVE la CINCINNATI. ONLINE STREAM DIGISPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - AJLA TOMLJANOVIC LIVE la CINCINNATI. Simona Halep, principala favorita a competitiei, va juca in turul secund cu Ajla Tomljanovic in fata careia a castigat in 2010.

Meciul Simona Halep - Ajla Tomljanovic, intrerupt in setul decisiv

Meciul dintre jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, si australianca Ajla Tomljanovic a fost intrerupt din cauza ploii la scorul 4-6, 6-3, 4-3, 30-15, miercuri, in runda a doua a turneului.

LiveText Simona Halep vs Ajla Tomljanovic 4-6, 6-3, 4-3 (dupa ora 20:00) / Ploua la Cincinnati

Meciul dintre Simona Halep 1 WTA) si Ajla Tomljanovic 58 WTA), intrerupt la scorul 4-6, 6-3, 4-3, va fi reluat in aceasta seara. Partida contand pentru turul al doilea al turneului de la Cincinnati va fi prima de pe arena centrala si nu va incepe mai devreme de ora 20:00 ora Romaniei).

Meciul dintre Simona Halep 1 WTA) si Ajla Tomljanovic 58 WTA), intrerupt la scorul 4-6, 6-3, 4-3, va fi reluat in aceasta seara. Partida contand pentru calificarea in optimile turneului de la Cincinnati va fi prima de pe arena centrala si nu va incepe mai devreme de ora 22:00 ora Romaniei).

Simona Halep 1 WTA) a revenit extrem de hotarata pe teren, dupa ce reluarea partidei cu Ajla Tomljanovic 58 WTA) a fost amanata de mai multe ori din cauza vremii nefavorabile. Liderul mondial si-a adjudecat ultimele doua game-uri ale confruntarii in mai putin de cinci minute si s-a impus cu 4-6, 6-3, 6-3. in aceasta noapte, romanca ar trebui sa dispute si meciul din optimi, faza in care o va intalni pe Ashleigh Barty, cap de serie numarul 16.

VIDEO WTA Cincinnati: Simona Halep vs Ajla Tomljanovic 4-6, 6-3, 6-3 / Halep, n optimi - Urmeaza duelul cu Ashleigh Barty

WTA Cincinnati: Ajla Tomljanovic, victorie n trei seturi cu Irina Begu - Australianca va fi adversara Simonei Halep n turul doi

Irina-Camelia Begu 55 WTA) a fost invinsa de Ajla Tomljanovic 58 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-3, in prima runda a turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati. Australianca de origine croata va juca in turul urmator cu Simona Halep 1 WTA), principala favorita a competitiei din Ohio.

Simona Halep, in optimile turneului de la Cincinnati, dupa ce a trecut de Ajla Tomljanovic

SimonaHalep, locul I WTA, s-a calificat, joi, in optimile turneului de la Cincinnati, dupa ce a trecut de Ajla Tomljanovic Australia), locul 58 WTA, in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-3, 6-3. Meciul a fost.

WTA Cincinnati: Simona Halep va juca n noaptea de miercuri spre joi, de la ora 02:00

Simona Halep 1 WTA), principala favorita, va debuta la turneul Premier 5 de la Cincinnati SUA) in noaptea de miercuri spre joi, direct in turul secund, acolo unde o va intalni pe australianca de origine croata Ajla Tomljanovic locul 58 WTA). Meciul este programat de la ora 02:00 ora Romaniei), fiind primul de pe terenul central in sesiunea de seara.

actualitate, 14:15