09:00

Petra Kvitova, dupa victoria cu Irina Begu: Am luptat din greu in debutul setului trei si am reusit sa intorc soarta partidei

Petra Kvitova locul 29 WTA), castigatoare a doua turnee de Grand Slam, a trecut in trei seturi de Irina Begu scor 6-3, 1-6, 6-1), in turul doi al turneului de la Sankt Petersburg. Dupa o cadere inexplicabila in setul secund, pierdut cu 1-6, jucatoarea din Cehia a revenit spectaculos in decisiv si nu i-a mai lasat nicio sansa Irinei Petra s-a impus cu 6-1). Am luptat din greu in debutul setului trei si am reusit sa intorc soarta partidei, a spus Petra Kvitova, conform WTA. continuă pe Hotnews

Irina Begu a fost eliminata de Petra Kvitova in optimi la Sankt Petersburg

Jucatoarea de tenis Irina-Camelia Begu, locul 37 WTA, a fost eliminata, joi, de sportiva ceha Petra Kvitova, numarul 29 mondial, in optimile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg.

Irina Begu, invinsa de Petra Kvitova, in optimi la Sankt Petersburg

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu a fost invinsa de cehoaica Petra Kvitova, cu 6-3, 1-6, 6-1, jo.

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Irina-Camelia Begu, invinsa in turul doi de Petra Kvitova

Aventura Irinei Begu 37 WTA) la turneul WTA de la Sankt Petersburg s-a oprit in runda a doua a competitiei. Jucatoarea noastra a fost invinsa in trei seturi de Petra Kvitova Cehia, locul 29 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 1-6, 6-1.

Dupa ce a fost invinsa chiar din primul tur la Australian Open, Petra Kvitova 29 WTA) arata o forma foarte buna la turneul WTA de la Sankt petersburg, reusind calificarea in penultimul act al competitiei. Jucatoarea din Cehia a avut nevoie doar de 57 de minute pentru a o elimina pe letona Jelena Ostapenko 6 WTA), favorita numarul 2, scor 6-0, 6-2.

VIDEO WTA Sankt Petersburg: Jelena Ostapenko, infrangere drastica in sferturile competitiei - Petra Kvitova s-a impus cu 6-0, 6-2

Irina Begu s-a calificat in turul doi al turneului de tenis de la Sankt Petersburg

Irina Begu, locul 37 WTA, a invins-o marti, cu scorul de 7-6 5), 6-1, pe germana Andrea Petkovic, l.

WTA Sankt Petersburg: Irina Begu, in turul doi - Victorie cu Andrea Petkovic

Irina Camelia Begu 37 WTA) a reusit sa se califice in turul doi al turneului WTA de la Sankt Petersburg, dupa ce a trecut de Andrea Petkovic 98 WTA - Germania).

4000 de oameni evacuati in Hong Kong, dupa gasirea unei bombe americane din al doilea razboi mondial

Descoperirea unei bombe de 450 de kilograme din Al Doilea Razboi Mondial intr-o zona in constructie .

actualitate, 09:00