17:30

WTA Roma: Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 18:00)/ Halep: Mereu a fost greu contra ei

Semifinalele turneului Premier 5 de la Roma propun un meci cu un afis grozav: Simona Halep, liderul mondial, vs Maria Sharapova 40 WTA), castigatoare a cinci titluri de Grand Slam. Rusoaica are 7-1 la intalnirile directe, insa la ultima confruntare Halep i-a administrat o adevarata lectie Mariei: 6-2, 6-2, la Beijing, in 2017. Partida dintre cele doua jucatoare va avea loc sambata, dupa ora 18:00, putand fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 18:45)

Simona Halep 1 WTA) se afla la un meci distanta de prima finala pe zgura din acest an, insa pentru a reusi aceasta performanta trebuie sa treaca de Maria Sharapova 40 WTA), jucatoare pe care a invins-o o singura data in cele opt intalniri directe. in semifinala de la Roma, Simona poate profita de avantajul prospetimii fizice: liderul mondial a disputat doar doua partide la Foro Italico doua ore si 12 minute), in timp ce rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore. Partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 3-2

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 5-1

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-1, 5-4

WTA Roma: Simona Halep, n sferturi fara sa joace - Madison Keys s-a retras nainte de meciul cu liderul mondial

Simona Halep a ajuns printre cele mai bune opt jucatoare de la Roma Premier 5) fara sa fi jucat meciul cu Madison Keys, sportiva din SUA abandonand cu cateva ore inainte de duelul cu Simona. Americanca s-a retras si din proba de dublu de la Foro Italico. Pe durata meciului cu Dona Vekic din turul anterior), Madison a acuzat unele probleme la spate.

VIDEO WTA Roma: Luptatoarea din Simona Halep (4-6, 6-1, 6-4 cu Maria Sharapova) - Liderul mondial, n finala pentru al doilea an consecutiv

Simona Halep a reusit sa o invinga pe Maria Sharapova pentru prima data pe zgura si pentru a doua oara consecutiv, dupa o partida absolut superba in semifinalele turneului Premier 5 de la Roma. A fost 4-6, 6-1, 6-4 pentru Halep, care obtinut astfel calificarea in ultimul act al competitiei pentru al doilea an consecutiv. Cele doua jucatoare au oferit un meci extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie au fost nu mai putin de 19 break-uri), invingatoarea fiind stabilita dupa doua ore si 26 de minute de joc.

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia (dupa ora 22:00)

Desi s-au intalnit deja de patru ori pana acum, Simona Halep si Caroline Garcia nu s-au duelat niciodata pe zgura. Acest lucru se intampla in sferturile de la Roma Premier 5), iar pe langa calificarea in penultimul act pentru Simona o victorie inseamna ramanerea pe locul intai in clasamentul WTA pe perioada Roland Garros-ului ar putea fi favorita numarul unu la Paris). Halep si Garcia stiu cine le asteapta in semifinale: Maria Sharapova. Meciul este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

VIDEO WTA Roma: Simona Halep, en-fanfare n optimi (6-1, 6-0 cu Naomi Osaka)/ Picioarele fermecate

Naomi Osaka a fost sparring partner-ul ideal pentru Simona Halep, sedinta de pregatire durand doar 59 de minute 6-1, 6-0). Picioarele Simonei s-au miscat incredibil, permitandu-i liderului mondial sa ajunga la aproape toate mingile si sa-i sape adversarei pas cu pas neincrederea in minte. A fost meciul perfect din punct de vedere tactic: a lovit cu mult topsin, a servit cu kick, a deplasat-o pe nipona scotand-o din zona de confort) si a jucat-o in mare parte pe rever, anihilandu-i principala arma - forehandul. Halep se califica in optimile turneului de la Roma Premier 5), faza a competitiei unde va da peste invingatoarea dintre Dona Vekic Croatia, 52 WTA) si Madison Keys SUA, 14 WTA).

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia 6-2, 0-0

VIDEO Simona Halep, n semifinale la Roma (6-2, 6-3 mpotriva lui Caroline Garcia): Meci de gala cu Maria Sharapova pentru un loc n finala

Caroline Garcia nu a gasit cheia jocului Simonei Halep, frantuzoaica fiind nevoita sa se recunoasca invinsa dupa un meci care a durat o ora si 13 minute 6-2, 6-3 pentru jucatoarea noastra). in urma victoriei de vineri seara, Simona stie cu siguranta trei lucruri: va ramane pe locul unu mondial, va fi principala favorita de la Roland Garros si o va intalni pe Maria Sharapova in penultimul act de la Foro Italico. Se actualizeaza.

actualitate, 17:30