01:05

Roland Garros: Irina Begu vs Amanda Anisimova (6)6-7, 4-6 / Romanca a ratat doua mingi de set in tiebreak

Irina Begu a revenit in ambele seturi de la 0-3 in fata Amandei Anisimova 51 WTA, 17 ani), insa romanca nu a putut profita de ocaziile avute a ratat doua mingi de set in tiebreak-ul primei parti) si a pierdut cu 7-66), 6-4, dupa o ora si 40 de minute de joc. Americanca s-a calificat in optimile turneului de la Roland Garros, unde se va duela cu Aliona Bolsova Zadoinov 137 WTA, a eliminat-o pe Sorana Cirstea in turul secund). continuă pe Hotnews

Roland Garros: Irina Begu si Mihaela Buzarnescu, invinse de perechea Kichenok/Ostapenko

Perechea Irina Begu / Mihaela Buzarnescu cap de serie 14) a parasit turneul de Grand Slam de la Roland Garros inca din primul tur, fiind invinsa in trei seturi de echipa Lyudmyla Kichenok Ucraina) / Jelena Ostapenko Letonia), scor 7-6), 3-6, 4-6.

LiveScore Irina Begu vs Amanda Anisimova 1-3

Irina Begu isi continua aventura la Roland Garros cu o partida impotriva Amandei Anisimova SUA, 51 WTA, 17 ani). Meciul din turul al treilea este al cincilea de pe Terenul 7 initial, partida a fost programata pe Terenul 1) si va incepe dupa ora 19:35. Confruntarea va fi transmisa in direct pe Eurosport si LiveScore pe HotNews. ro.

LiveScore Irina Begu vs Amanda Anisimova (6)6-7, 1-3

Irina Begu eliminata in turul 3 la Roland Garros. A ratat mingi de set si a condus in setul doi

Romania ramane cu o singura reprezentanta in proba de simplu de la Roland Garros, dupa ce Irina Begu a fost eliminata sambata seara.

Irina Begu revine fabulos si e in turul 3 la Roland Garros

Prima jucatoare din Romania calificata in turul 3 la Roland Garros este Irina Begu, dupa un meci de aproape doua ore contra Karolinei Muchova din Cehia.

Roland Garros: Irina Bara, eliminata in primul tur al probei de dublu

Perechea Irina Bara/Dalila Jakupovic Romania/Slovenia) a fost eliminata, joi, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros.

Roland Garros: Serena Williams, calificare la pas in turul trei

Serena Williams 10 WTA) si-a asigurat fara emotii un loc in turul trei de la Roland Garros. Americanca a invins-o in 67 de minute pe japoneza Kurumi Nara 238 WTA), scor 6-3, 6-2.

Roland Garros 2019. Irina Begu, eliminata in turul trei

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu a fost eliminata in turul al treilea al turneului de Mare Slem de la Roland Garros, fiind invinsa cu 7-6 8/6), 6-4 de americanca Amanda Anisimova, intr-o partida.

Roland Garros: Simona Halep vs Lesia Tsurenko, primul meci al zilei de sambata pe arena Philippe Chatrier

Ziua de sambata va fi deschisa pe arena Philippe Chatrier de confruntarea dintre Simona Halep 3 WTA) si Lesia Tsurenko Ucraina, 27 WTA), de la ora 12:00 ora Romaniei). Miza partidei este calificarea in optimile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. Tot sambata va evolua si Irina Begu 116 WTA), ea urmand sa o infrunte in turul trei pe americanca Amanda Anisimova 51 WTA).