12:30

Rusia s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Spania a fost ELIMINATA

Rusia a eliminat Spania si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Spania a deschis scorul inca din minutul 12 prin autogolul lui Ignasevich. Pique a comis hent in careu si Dzyuba a egalat di. continuă pe B1

Si Croatia s-a calificat in sferturile CM in urma loviturilor de departajare: 4-3 cu Danemarca

Reprezentativa Croatiei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, invingand duminica, la Nijni Novgorod, nationala Danemarcei, cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare. Portarii Danijel Subasici si Kasper Schmeichel au fost cei care s-au remarcat la acest meci, primul aparand trei lovituri de departajare, iar danezul doua si un penalti.

Peste 40. 000 de vizualizari a strans fosta Miss Rusia in nici doua ore dupa ce tara sa a obtinut calificarea in sferturile de finala ale Cupei Mondiale 2018, eliminand Spania.

Selectionerul Uruguayului si-a laudat echipa dupa calificarea n sferturile CM 2018: Diferenta a fost facuta de implicarea maxima a jucatorilor nostri

Selectionerul Oscar Tabarez a laudat forta colectiva a nationalei Uruguayului, fiind convins ca diferenta in meciul cu Portugalia a fost facuta de implicarea maxima a jucatorilor sai, scrie News. ro. De partea cealalta, Fernando Santos s-a declarat trist de ratarea calificarii Portugaliei in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, precizand ca elevii sai au incercat totul pentru a marca.

SPANIA - RUSIA LIVE STREAM. Spaniolii trebuie sa confirme statutul de favoriti ONLINE VIDEO TVR

Un meci intre Spania si Rusia, echipe care se vor infrunta duminica, de la ora 17,00 ora Romaniei), la Moscova, pe Stadionul Lujniki TVR 1, TVR HD), in optimile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia,.

Argentina, eliminata de Franta de la Cupa Mondiala 2018. Messi, umilit de cocosii galici

Selectionata Frantei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, dupa ce a invins reprezentativa Argentinei cu scorul de 4-3 1-1), sambata, la Kazan, in primul meci din.

Cupa Mondiala 2018. Uruguay trimite acasa Portugalia lui Cristiano Ronaldo

Reprezentativa Uruguayului s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia dupa ce a invins nationala Portugaliei, campioana europeana, cu scorul de 2-1 1-0), sambata seara, pe.

Optimile Cupei Mondiale incep azi cu marele meci dintre Franta si Argentina. Programul complet al meciurilor

Televiziunea Romana va transmite din 30 iunie toate cele opt meciuri din optimile de finala de la Cupa Mondiala FIFA 2018, de la orele 17. 00 si 21.

actualitate, 12:30