01:05

inot: Robert Glinta, la 12 sutimi de o noua medalie la Europenele in bazin scurt

Sportivul roman Robert Andrei Glinta a ocupat locul al patrulea in finala probei de 50 m spate, duminica, in ultima zi a Campionatelor Europene de inot in bazin scurt 25 de metri), de la Glasgow, la 12 sutimi de secunda de o noua medalie. continuă pe Hotnews

inot: Robert Glinta, medaliat cu bronz la Europenele in bazin scurt de la Glasgow

Sportivul roman Robert Andrei Glinta a cucerit medalia de bronz in proba de 100 m spate, vineri, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri), de la Glasgow.

Campionatele Europene de inot: Robert Glinta, in finala probei de 100 metri spate

Sportivul roman Robert Glinta, care si-a asigurat prezenta la JO 2020 de la Tokyo, s-a calificat, jo.

CE de natatie: Robert Glinta a urcat pe podium in proba favorita, aducand Romaniei prima medalie la Glasgow

Robert Glinta, primul sportiv roman calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, incheie in forta anul 2019, cu o medalie de bronz la Campionatul European de inot in bazin scurt, de 25 m, de la Glasgow, Scotia. Glinta, Extreterestrul natatiei romanesti, a terminat pe locul trei proba sa favorita, de 100 m spate, cea in care va incerca sa prinda o noua finala olimpica si sa aduca si o clasare pe podium delegatiei tricolore in 2020.