18:00

LIVE Romania - Olanda (19:00). Primul meci din grupele principale

Dupa trei victorii la rand in Grupa D pentru Romania urmeaza, duminica seara de la ora 19:00, prima partida din Grupa II Principala a Campionatului European. continuă pe Online Sport

Asa am trait Romania - Olanda. Primul meci din grupele principale

Dupa trei victorii la rand in Grupa D pentru Romania a intalnit, duminica seara de la ora 19:00, prima partida din Grupa II Principala a Campionatului European.

FINAL Romnia vs Olanda 24-29

Dupa o prima repriza echilibrata 10-11), Romania a parut lipsita de idei in a doua parte si a pierdut, scor 24-29, impotriva selectionatei Olandei, in primul meci din Grupa Principala 2 a Campionatului European de handbal feminin. Jucatoarele antrenate de Helle Thomsen s-au aparat excelent pe toata durata partidei si au profitat de spatiile libere din centrul apararii noastre, poarta nefiind nici ea la nivelul din celelalte meciuri chiar daca Dumanska a aparat excelent in ultimele minute, cand castigatoarea era deja decisa).

CE Handbal (f): Romnia vs Olanda 24-29/ Prima nfrngere a tricolorelor

Liga 2: Universitatea Cluj vs Chindiei Trgoviste 3-1/ Clujenii trec pe primul loc, la debutul lui Bogdan Lobont pe banca tehnica

Formatia Universitatea Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Chindia Targoviste, intr-un meci din etapa a 21-a a Ligii a 2-a, in care Bogdan Lobont a debutat ca antrenor, pe banca gazdelor. in urma acestei victorii, Universitatea trece, pentru moment, pe primul loc al clasamentului, iar Chindia cade pe locul secund.

Liga 2: Universitatea Cluj vs Chindia Trgoviste 3-1/ Clujenii trec pe primul loc, la debutul lui Bogdan Lobont pe banca tehnica

LIVE FCSB - Viitorul (20:00)

Derby-ul etapei a 19-a in Liga 1 Betano se joaca, duminica seara, intre FCSB si Viitorul. Apasati aici pentru live video.

LIVE Hermannstadt - Dinamo (17:00)

Etapa a 19-a debuteaza sambata seara la Targu Mures cu meciul dintre Hermannstadt si Dinamo. Apasati aici pentru live video.

LIVE Concordia - Craiova (20:00)

Etapa intermediara cu numarul 18 se incheie, joi seara, la Chiajna cu meciul dintre Concordia si Craiova. Apasati aici pentru live video.

LIVE FCSB - Viitorul. Startul meciului amanat cu o ora din cauza cetii!

Derby-ul etapei a 19-a in Liga 1 Betano ar trebui sa se dispute, duminica seara, intre FCSB si Viitorul. Din cauza conditiilor de vizibilitate redusa ceata) arbitrul a decis amanarea startului partidei cu o ora. Asadar la ora 21:00 se va decide ce se intampla cu acest meci. Apasati aici pentru live video.

Romania pierde primul meci la Campionatul European de handbal. Calcule pentru calificarea in semifinale

Nationala feminina de handbal a Romaniei a suferit, duminica seara, prima infrangere la turneul final European dupa trei victorii la rand in grupa preliminara.

actualitate, 18:00