16:00

LiveText: Simona Halep vs Katerina Siniakova 6-4, 1-0; Buzarnescu vs Pliskova 1-6, 4-6

Karolina Pliskova a adus primul punct pentru echipa Cehiei in duelul cu Romania din primul tur al Grupei Mondiale FedCup, dupa ce a invins-o pe Mihaela Buzarnescu, scor 6-1, 6-4. Simona Halep poate egala situatia pentru fetele noastre, urmand sa o intalneasca pe Katerina Siniakova. Partida va incepe la ora 16:00 si va fi transmisa in direct pe DigiSport 1 si Telekom Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LiveText: Simona Halep vs Katerina Siniakova (de la ora 16:00); Buzarnescu vs Pliskova 1-6, 4-6

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup (16:00)

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le aduce pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu.

LIVE Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Asa am trait Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania le-a adus pentru prima data fata in fata pe Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu.

Simona Halep, principala favorita la Doha

Chiar daca nu mai este lidera ierarhiei WTA, Simona Halep va face figura de principala favorita la turneul Qatar Total Open.

Cronica de la fata locului: Aducatoarea de liniste - Simona Halep, levitatia si victoria cu Katerina Siniakova

Atat la propriu cat si la figurat, Simona Halep a fost cea care a adus linistea la finalul primei zile a confruntarii dintre Cehia si Romania. Tricolorele au egalat la 1 6-4, 6-0 pentru Halep in meciul cu Katerina Siniakova), iar Simona a fost cea care i-a redus la tacere prin loviturile sale pe galagiosii fani din Ostravar Arena. Halep a avut o evolutie solida, datatoare de sperante in perspectiva finalei cu Karolina Pliskova de duminica.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep (16:00)

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup se vor duela Katerina Siniakova si Simona Halep.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

Asa am trait Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup s-au infruntat Katerina Siniakova si Simona Halep.

Halep, dupa victoria cu Siniakova din Fed Cup: Am jucat ceea ce a trebuit Ce spune depre fanii romani din tribune

Simona Halep a declarat ca a jucat ceea ce a trebuit in partida din FedCup cu Katerina Siniakova, pe care a invins-o, sambata, cu 6-4, 6-0 in a doua partida a intalnirii dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale a Cupei Federatiei.

actualitate, 16:00