17:15

ATP Miami: John Isner, campionul en-titre, este primul finalist / Regele tiebreak-urilor l-a invins pe Felix Auger-Aliassime

John Isner este primul finalist al turneului de la Miami. Americanul a trecut de canadianul in varsta de doar 18 ani, Felix Auger-Aliassime, dupa ce a revenit in fiecare set si a castigat la tiebreak. in noua din cele zece seturi disputate de Isner la acest turneu a fost nevoie de tiebreak pentru deciderea castigatorului, Big John impunandu-se de fiecare data celalalt set s-a terminat cu scorul de 7-5, tot in favoarea jucatorului de pe locul 9 ATP). continuă pe Hotnews

VIDEO ATP Miami: Canada la inaltime: Felix Auger-Aliassime (18 ani) si Denis Shapovalov (19 ani), in sferturile competitiei / Stefanos Tsitsipas a fost eliminat (Rezultatele zilei)

Canada isi face simtita prezenta in lumea tenisului. Dupa ce Bianca Andreescu 18 ani) a urcat pana pe locul 23 in circuitul fetelor, nici baietii nu se lasa mai prejos. Felix Auger-Aliassime 18 ani) si Denis Shapovalov 19 ani) s-au calificat in sferturile competitiei de la Miami. in aceeasi faza au mai ajuns Roberto Bautista-Agut, John Isner, Borna Coric, Kevin Anderson si Frances Tiafoe.

VIDEO ATP Miami: Roger Federer, a 65-a semifinala de Masters din cariera (6-0, 6-4 cu Kevin Anderson)

Elvetianul Roger Federer, locul 5 ATP, l-a invins, joi, cu scorul de 6-0, 6-4, pe sud-africanul Kevin Anderson, locul 7 ATP, calificandu-se in a 65-a semifinala de Masters Series, la Miami Open.

ATP Miami: Felix Auger-Aliassime (18 ani), turneul carierei - in semifinale dupa o victorie in doua seturi cu Borna Coric

Canadianul Felix Auger-Aliassime 18 ani) a devenit cel mai tanar tenisman din istoria turneului Masters 1. 000 ATP de la Miami Florida) care reuseste sa se califice in semifinalele acestei competitii, dotata cu premii totale in valoare de 8. 455 dolari, invingandu-l in doua seturi, 7-63), 6-2, pe croatul Borna Coric, intr-o partida disputata miercuri.

VIDEO ATP Miami: Roger Federer, victorie in doua seturi in fata lui Daniil Medvedev / Duel cu Kevin Anderson in sferturi

Roger Federer s-a calificat in sferturile turneului de la Miami, dupa ce l-a invins pe Daniil Medvedev 15 ATP), scor 6-4, 6-2. Elvetianul a avut nevoie de o ora si doua minute pentru a trece de rus. in sferturi, Fedex se va intalni cu sud-africanul Kevin Anderson.

ATP Miami: David Ferrer si Grigor Dimitrov, eliminati in turul trei; Roger Federer, fara emotii in optimi (Rezultatele zilei)

David Ferrer a parasit turneul Masters de la Miami in turul al treilea, ibericul fiind invins in trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-3, de Frances Tiafoe. Partida a durat doua ore si 26 de minute. Roger Federer a prins un bilet pentru optimi dupa un succes fara prea mari emotii 7-5, 6-3) cu Filip Krajinovic.

actualitate, 17:15