11:46

Cronica la minut: Simona Halep, update-ul de Windows si nevoia unui restart

Simona Halep si laptop-ul meu au simtit ca este cazul sa-si inceapa ziua greoi, cu un update de sistem. A fost nevoie de pierderea primului set pentru ca liderul mondial sa-si gaseasca ritmul si reperele. De la fata locului, superioritatea Simonei a fost evidenta in multe momente, Angie fiind in pofida tiebreak-ului castigat) cea care s-a chinuit sa tina pasul cu liderul mondial. Zambetul nepretuit de la final se traduce prin prezenta in semifinale la Paris 6-72), 6-3, 6-2, dupa doua ore si 14 minute). Miercuri, Simona a jucat cu inima, dar si cu mintea in momentele importante. continuă pe Hotnews

Cronica de la fata locului: Simona Halep, update-ul de Windows si nevoia unui restart

Cronica de la fata locului: Simona Halep si linistea ncrederii - Am uitat emotiile la intrarea n complex

Elise se incurajeaza, face eforturi sa se agate de orice sansa, dar mingea vine prea repede parca de la adversara. Terenul belgiencei pare la fiecare schimb mai mare, oricum te-ai uita. Mertens paraseste Roland Garros-ul in optimi, dupa un meci in care nu are sa-si reproseze prea multe. Simona Halep a fost la un alt nivel 6-2, 6-1 si calificare in sferturi), iar siguranta pe care a afisat-o liderul mondial m-a facut sa imi uit emotiile la intrarea in complexul parizian.

SIMONA HALEP, anunt SOCANT despre parcursul la Roland Garros: Nu stiu daca se va intampla in acest an

Simona Halep a declarat, dupa calificarea in sferturile de la Roland Garros, ca isi doreste castigarea unui turneu de Grand Slam, insa nu este sigura ca acest lucru se va intampla in acest an.

Simona Halep, nainte de duelul cu Muguruza: Cnd joci o semifinala cu o jucatoare cstigatoare de Grand Slam, provocarea este mare

A pierdut primul set, dar nu i-a mai lasat sperante lui Angelique Kerber in urmatoarele doua 6-72), 6-3, 6-2, dupa doua ore si 14 minute). Simona Halep este pentru a treia oara in semifinale la Paris, iar provocarea unui meci cu Garbine Muguruza este imensa, dupa cum a precizat liderul mondial intr-o conferinta de presa.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep revine in meci

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit .

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep egaleaza la seturi

Simona Halep: ce masini prefera numarul 1 mondial

Simona Halep,actualul numar 1 mondial WTA, este extrem de pasionata de automobile. Asemenea evolutiei din teren, Halep are in garaj numai masini premium de sute de mii de euro. Cu o avere de peste 20 de milioane de dolari castigati din tenis si alte cateva milioane din sponsorizari, Simona Halep, 26 de ani, isi poate [].

SIMONA HALEP, primele declaratii dupa ce A SPULBERAT-O pe Angelique Kerber: Trebuie sa dau totul, nu trebuie sa RENUNT

Liderul WTA, Simona Halep, a invins-o pe germanca Angelique Kerber, scor 6-7, 6-3, 6-2, in sferturile de finala de la Roland Garros, calificandu-se in semifinalele turneului de tenis. Simona a precizat la.

Simona Halep se califica in semifinale la Roland Garros. Victorie superba in fata lui Angelique Kerber

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER ONLINE STREAM LIVE VIDEO EUROSPORT la Roland Garros. Partida crunta pentru Simona

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in premiera in finala turneului Australian Open, joi, la Melbourne, dupa ce a invins-o in penultimul act pe.

actualitate, 11:46