01:05

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2/ De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Simona Halep 1 WTA) si-a asigurat locul in semifinalele de la Roland Garros, dupa o revenire superba in meciul cu Angelique Kerber 12 WTA), scor 6-7 2), 6-3, 6-2. Cele doua jucatoare au oferit o partida extrem de spectaculoasa, primul set fiind unul cu multe rasturnari de situatie. Kerber a condus cu 4-0, dar liderul mondial nu a renuntat nicio seunda la lupta, a echilibrat jocul si primul set s-a decis la tiebreak. Nemtoaica a gestionat foarte bine momentele importante si s-a impus cu 7-2, profitand si de numeroasele erori ale romancei. Dupa pauza de vestiar, Simona a revenit mult mai agresiva si a controlat partida pana la final, adjudecandu-si urmatoarele doua seturi: 6-3, 6-2. Pentru un loc in marea finala de la Roland Garros, Halep se va duela cu spaniola Garbine Muguruza 3 WTA). continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber (de la ora 15:00) / Duelul pentru un loc n semifinale

Simona Halep 1 WTA) va intra astazi pe arena Suzanne-Lenglen, de la ora 15:00, pentru a zecea confruntare directa cu Angelique Kerber Germania, 12 WTA), jucatoare pe care o conduce cu 5-4 la meciurile directe si pe care a invins-o ultima oara la Australian Open, in semifinale. Partida care ii poate aduce liderului mondial calificarea in semifinalele de la Roland Garros va putea fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber, prima partida a zilei de miercuri pe arena Suzanne-Lenglen

A zecea confruntare directa intre Simona Halep si Angelique Kerber va avea loc miercuri, de la ora 15:00, fiind prima a zilei pe arena Suzanne-Lenglen. Miza partidei va fi calificarea in semifinalele turneului de la Roland Garros, al doilea de Grand Slam al anului.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep revine in meci

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit .

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep egaleaza la seturi

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER ONLINE STREAM LIVE VIDEO EUROSPORT de la Roland Garros. Meci infernal pentru Simona

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER ONLINE STREAM LIVE VIDEO EUROSPORT de la Roland Garros Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, a apreciat ca meciul sau de luni cu belgianca Elise Mertens,.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2 / De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER ONLINE STREAM LIVE VIDEO EUROSPORT la Roland Garros. Partida crunta pentru Simona

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in premiera in finala turneului Australian Open, joi, la Melbourne, dupa ce a invins-o in penultimul act pe.

Roland Garros: Simona Halep, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua luni - Programul complet al zilei

Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA) vor deschide ziua de tenis pe arena Philippe-Chatrier, miza confruntarii fiind calificarea in sferturile de finala de la Roland Garros. Partida va incepe la ora 12:00 si va putea fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Tot luni, de la aceeasi ora, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua in optimile probei de dublu.

LIVE Text Simona Halep vs Angelique Kerber 6-6

LIVE Text Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 2-1