13:30

VIDEO US Open: Rafael Nadal, victorie dramatica cu Dominic Thiem (n tiebreak-ul decisivului) - Ibericul a pierdut primul set cu 6-0

Imi pare rau pentru Dominic, e un prieten si un baiat extraordinar - Sunt primele vorbe ale lui Rafael Nadal dupa un meci incredibil jucat cu Dominic Thiem. E trecut de ora doua noaptea la New York, iar publicul de pe Arthur Ashe cu siguranta nu regreta ca a ramas pe cel mai mare stadion de tenis din lume. Rafa si Dominic au oferit poate meciul turneului, o inclestare de patru ore si 48 de minute, un prim set castigat de austriac cu 6-0!) si un decisiv care i-a revenit liderului mondial cu 7-5 in tiebreak. Nadal e in semifinale la US Open, acolo unde il asteapta Juan Martin del Potro. continuă pe Hotnews

Imi pare rau pentru Dominic, e un prieten si un baiat extraordinar - Sunt primele vorbe ale lui Rafael Nadal dupa un meci incredibil jucat cu Dominic Thiem. E trecut de ora doua noaptea la New York, iar publicul de pe Arthur Ashe cu siguranta nu regreta ca a ramas pe cel mai mare stadion de tenis din lume. Rafa si Dominic au oferit poate meciul turneului, o inclestare de patru ore si 48 de minute, un prim set castigat de austriac cu 6-0!) si un decisiv care i-a revenit liderului mondial cu 7-5 in tiebreak. Nadal e in semifinale la US Open, acolo unde il asteapta Juan Martin del Potro. Se actualizeaza.

VIDEO US Open: Rafael Nadal, calificare cu set pierdut n fata lui Nikoloz Basilashvili (Rezultatele zilei)

Rafael Nadal a avut parte de o replica pe masura din partea lui Nikoloz Basilashvili, ibericul castigand in patru seturi 6-3, 6-3, 6-76), 6-4) un meci care a durat trei ore si 19 minute. Campionul en-titre este in sferturi la US Open, acolo unde va avea un duel de foc cu Dominic Thiem reeditarea ultimei finale de la Roland Garros).

Cupa Davis: Rafael Nadal va face parte din echipa cu care Spania va aborda semifinala cu Franta

Rafael Nadal va face parte din echipa Spaniei pentru meciul cu Franta, din semifinalele Cupei Davis, a anuntat Sergi Bruguera, capitanul ibericilor. Confruntarea va avea loc in perioada 14-16 septembrie, la Lille.

actualitate, 13:30