16:46

Maria Sharapova, despre meciul cu Halep: Va fi o provocare. Eu am avut patru meciuri foarte lungi

Maria Sharapova 40 WTA) a avut parte de un parcurs extrem de dificil la turneul Premier 5 de la Roma. Pana in semifinale, rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore, in timp ce liderul mondial a disputat doar doua meciuri scurte, avand bye in primul tur si beneficiind in optimi de abandonul americancei Madison Keys. Va fi o provocare, mai ales ca am avut patru meciuri foarte lungi. Ea a jucat mai putin!, a spus Sharapova. continuă pe Hotnews

WTA Roma: Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 18:00)/ Halep: Mereu a fost greu contra ei

Semifinalele turneului Premier 5 de la Roma propun un meci cu un afis grozav: Simona Halep, liderul mondial, vs Maria Sharapova 40 WTA), castigatoare a cinci titluri de Grand Slam. Rusoaica are 7-1 la intalnirile directe, insa la ultima confruntare Halep i-a administrat o adevarata lectie Mariei: 6-2, 6-2, la Beijing, in 2017. Partida dintre cele doua jucatoare va avea loc sambata, dupa ora 18:00, putand fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep o invinge pe Maria Sharapova si e in finala la Roma

Victorie uriasa obtinuta de Simona Halep in fata Mariei Sharapova, sambata, in semifinalele turneului de la Roma. Asa am trait Simona Halep contra Maria Sharapova in semifinale la Roma.

Simona Halep, victorie fabuloasa cu Maria Sharapova. E in finala la Roma!

Meci fabulos in semifinalele de la Roma! Simona Halep a trecut de vechea ei rivala Maria Sharapova dupa un meci de aproape 2 ore si jumatate plin de intoarceri de scor si puncte spectaculoase. Simona Halep s-a.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova (dupa ora 18:45)

Simona Halep 1 WTA) se afla la un meci distanta de prima finala pe zgura din acest an, insa pentru a reusi aceasta performanta trebuie sa treaca de Maria Sharapova 40 WTA), jucatoare pe care a invins-o o singura data in cele opt intalniri directe. in semifinala de la Roma, Simona poate profita de avantajul prospetimii fizice: liderul mondial a disputat doar doua partide la Foro Italico doua ore si 12 minute), in timp ce rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore. Partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 3-2

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 5-1

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-1, 5-4

VIDEO WTA Roma: Luptatoarea din Simona Halep (4-6, 6-1, 6-4 cu Maria Sharapova) - Liderul mondial, n finala pentru al doilea an consecutiv

Simona Halep a reusit sa o invinga pe Maria Sharapova pentru prima data pe zgura si pentru a doua oara consecutiv, dupa o partida absolut superba in semifinalele turneului Premier 5 de la Roma. A fost 4-6, 6-1, 6-4 pentru Halep, care obtinut astfel calificarea in ultimul act al competitiei pentru al doilea an consecutiv. Cele doua jucatoare au oferit un meci extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie au fost nu mai putin de 19 break-uri), invingatoarea fiind stabilita dupa doua ore si 26 de minute de joc.