07:30

LIVE Marius Copil in finala de la Sofia

Marius Copil disputa duminica dupa ora 17:00 prima lui finala de turneu ATP din cariera la simplu. continuă pe Online Sport

LIVE Marius Copil in finala de la Sofia. Meciul ajunge in decisiv!

ATP Sofia: Bosniacul Mirza Basic (129 ATP), adversarul lui Marius Copil in finala competitiei - Victorie in doua seturi cu Stan Wawrinka

In varsta de 27 de ani, Marius Copil 93 ATP) va disputa, duminica, prima finala ATP din cariera. In ultimul act al turneului de la Sofia, romanul se va duela cu bosniacul Mirza Basic 129 ATP). Venit din calificari, Basic a produs surpriza si l-a eliminat in semifinale pe elvetianul Stan Wawrinka 15 ATP), principalul favorit, scor 7-66), 6-4.

Copil pierde finala de la Sofia dupa trei seturi

Marius Copil a disputat duminica prima lui finala de turneu ATP din cariera la simplu si pe care a pierdut-o in fata unui jucator bosniac mai slab cotat.

In varsta de 27 de ani, Marius Copil 93 ATP) trebuie sa mai astepte pentru a-si indeplini visul de a cuceri primul titlu ATP. Romanul a fost invins de Mirza Basic 129 ATP), scor 6-76), 7-64), 4-6, in ultimul act al turneului de Sofia, la capatul unui meci extrem de echilibrat. Dezamagirea este mare, mai ales ca Marius a dominat in multe momente finala si a ratat mingi de break importante. Dupa ce a lasat impresia ca a ramas fara resurse fizice in startul setului decisiv, bosniacul a revenit si si-a adjudecat primul trofeu ATP al carierei dupa doua ore si 20 de minute de joc. Se actualizeaza.

VIDEO ATP Sofia: Marius Copil, invins dramatic in prima finala ATP a carierei - Basic s-a impus dupa un meci de peste doua ore

In varsta de 27 de ani, Marius Copil 93 ATP) trebuie sa mai astepte pentru a-si indeplini visul de a cuceri primul titlu ATP. Romanul a fost invins de Mirza Basic 129 ATP), jucator venit din calificari, scor 6-76), 7-64), 4-6, in ultimul act al turneului de Sofia, la capatul unui meci extrem de echilibrat. Dezamagirea este mare, mai ales ca Marius a dominat in multe momente finala si a ratat mingi de break importante. Dupa ce a lasat impresia ca a ramas fara resurse fizice in startul setului decisiv, bosniacul a revenit si si-a adjudecat primul trofeu ATP al carierei dupa doua ore si 20 de minute de joc.

Marius Copil, primul roman intr-o finala ATP dupa 7 ani. Daca ar castiga la Sofia, Romania ar avea un campion dupa 10 ani

Marius Copil, in varsta de 27 de ani, locul 93 ATP, s-a calificat pentru prima data in cariera intr-o finala a unui turneu ATP, la Sofia. El este primul roman care accede in ultimul act al unei competitii profesioniste de simplu, dupa aproape sapte ani, arata News. ro. La 21 mai 2011, Victor Hanescu pierdea la Nicolas Almagro Spania), scor 7-6 5), 3-6, 3-6, in finala de la Nisa.

Marius Copil pierde prima finala ATP a carierei dupa un meci strans la Sofia

Tenismenul Marius Copil a fost invins de bosniacul Mirza Basic in finala Sofia Open. A fost 7-6, 6-7, 6-4 pentru Basic.

ATP Sofia: Marius Copil s-a calificat in prima finala din cariera. Posibil duel cu Stan Wawrinka pentru titlu

Tenismenul roman Marius Copil, locul 93 ATP, s-a calificat pentru prima data in cariera intr-o finala a unui turneu ATP, la Sofia, dupa ce l-a invins, sambata, cu 6-4, 6-2, pe slovacul Jozef Kovalik, locul 187 ATP, venit din calificari. In ultimul act, romanul ar putea da piept cu elvetianul Stan Wawrinka, locul 15 ATP si cap de serie numarul 1, in fata caruia a facut un meci bun, in 2015, la Australian Open.

Marius Copil, dupa calificarea in prima finala ATP din cariera: Am visat la acest moment din prima zi in care am inceput sa joc tenis

Marius Copil a reusit, sambata, cea mai importanta performanta a carierei: calificarea in finala unui turneu ATP. In lupta pentru titlul de la Sofia, Copil il va intalni pe bosniacul Mirza Basic 129 ATP), jucator venit din calificari. Am visat la acest moment din prima zi in care am inceput sa joc tenis, a spus Copil, dupa ce a ajuns in ultimul act al turneului din Bulgaria.

Tenismenul Marius Copil, invins in prima finala ATP din cariera sa

Marius Copil a pierdut finala Sofia Open, fiind invins de bosniacul Mirza Basic cu 7-6, 6-7, 6-4. Marius Copil a jucat prima finala ATP a carierei la Sofia, in fata lui Mirza Basic, locul 129 ATP. A fost o.

actualitate, 07:30