17:01

Mihaela Buzarnescu s-a calificat in turul doi la Montreal

Mihaela Buzarnescu, locul 20 WTA, a invins-o pe chinezoaica Qiang Wang, locul 53 WTA, venita din calificari, si s-a calificat in turul doi la Rogers Cup, turneu de categorie Premier 5 de la Montreal. continuă pe Adevărul

Momente dramatice cu Mihaela Buzarnescu! A izbucnit in plans, Elina Svitolina a sarit sa o ajute

Mihaela Buzarnescu a intalnit-o Elina Svitolina, locul 5 WTA, in turul doi de la Montreal. Meciul era in setul decisiv, cand jucatoarea noastra a suferit o accidentare grava.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul doi la Montreal: are 7-0 la meciuri directe. Partida e in aceasta noapte

Simona Halep va juca in turul al doilea la Montreal contra rusoaicei Anastasia Pavlyuchenkova, pe care o conduce cu 7-0 la meciuri directe.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul doi la Montreal: are 7-0 la meciuri directe. Cand are loc partida

VIDEO Momentul accidentarii teribile suferite de Mihaela Buzarnescu. Romanca a tipat si a plans de durere

Jucatoarea Mihaela Buzarnescu, locul 20 WTA, a abandonat, miercuri, in turul doi al turneului Rogers Cup, de la Montreal, dupa ce s-a accidentat in setul trei al meciului cu sportiva ucraineana Elina Svitolina, numarul 5 mondial. Romanca a tipat si a plans pe teren de durere.

VIDEO Momente dramatice cu Mihaela Buzarnescu! A izbucnit in plans, Elina Svitolina a sarit sa o ajute. Romanca a iesit de pe teren in scaunul cu rotile

Mihaela Buzarnescu a intalnit-o pe Elina Svitolina, locul 5 WTA, in turul doi de la Montreal. Meciul era in setul decisiv, cand jucatoarea noastra a suferit o accidentare grava.

Mihaela Buzarnescu joaca azi la Montreal impotriva victimei preferate: Elina Svitolina

Calificata in turul doi la Montreal, Mihaela Buzarnescu o va intalni astazi pe Elina Svitolina, jucatoarea clasata pe locul 5 in lume.

Castigatoare la San Jose, Mihaela Buzarescu si-a mai trecut in palmares o victorie in acest an, jucatoarea noastra invingand-o in doua seturi, scor 6-2, 7-5, pe Qiang Wang China, 53 WTA, venita din calificari). Succesul o duce pe Miki in turul doi de la Rogers Cup, faza a competitiei Premier 5 unde o va intalni pe Elina Svitolina, campioana en-titre.

Rogers Cup: Mihaela Buzarnescu, n turul doi - Victorie n doua seturi cu Qiang Wang (a salvat 7 mingi de set)

Performanta uluitoare pentru Mihaela Buzarnescu

Mihaela Buzarnescu poate reprezenta un exemplu pentru toti tinerii care vor sa faca sport si la un moment dat se simt debusolati din cauza unor probleme, inclusiv de sanatate. La 30 de ani, sportiva a reusit o ascensiune care a uimit intreaga lume a sportului. in mai putin de doi ani a reusit sa ajunga de pe locul 500 in primele 20 de jucatoare ale lumii, trecand peste niste probleme de sanatate care i-au blocat ani de zile progresul sportiv.

Mihaela Buzarnescu, victorie uriasa. Romanca s-a calificat in finala turneului WTA de la San Jose

Jucatoarea romana de tenis Mihaela Buzarnescu s-a calificat, sambata, in finala turneului WTA de la San Jose California), dotat cu premii totale de 799. 000 de dolari, dupa ce a dispus in trei seturi de.

actualitate, 17:01