13:45

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia (dupa ora 22:00)

Desi s-au intalnit deja de patru ori pana acum, Simona Halep si Caroline Garcia nu s-au duelat niciodata pe zgura. Acest lucru se intampla in sferturile de la Roma Premier 5), iar pe langa calificarea in penultimul act pentru Simona o victorie inseamna ramanerea pe locul intai in clasamentul WTA pe perioada Roland Garros-ului ar putea fi favorita numarul unu la Paris). Halep si Garcia stiu cine le asteapta in semifinale: Maria Sharapova. Meciul este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Simona Halep vs Caroline Garcia 6-2, 0-0

VIDEO Simona Halep, n semifinale la Roma (6-2, 6-3 mpotriva lui Caroline Garcia): Meci de gala cu Maria Sharapova pentru un loc n finala

Caroline Garcia nu a gasit cheia jocului Simonei Halep, frantuzoaica fiind nevoita sa se recunoasca invinsa dupa un meci care a durat o ora si 13 minute 6-2, 6-3 pentru jucatoarea noastra). in urma victoriei de vineri seara, Simona stie cu siguranta trei lucruri: va ramane pe locul unu mondial, va fi principala favorita de la Roland Garros si o va intalni pe Maria Sharapova in penultimul act de la Foro Italico. Se actualizeaza.

VIDEO Simona Halep, n semifinale la Roma:6-2, 6-3 mpotriva Carolinei Garcia

LIVE TEXT Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Roma (dupa 21:30)

Simona Halep a ajuns in sferturi la Roma cu un singur meci jucat si vineri o va intalni pentru un loc in semifinale pe Caroline Garcia din Franta.

LIVE TEXT Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Roma (vineri, 20:30)

LIVE TEXT Simona Halep contra Caroline Garcia in sferturi la Roma

LIVE TEXT Simona Halep contra Madison Keys in optimi la Roma (14:00)

Simona Halep o intalneste, miercuri dupa ora 14:00, pe americanca Madison Keys in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma. Meciul va fi live text in aceasta pagina.

LIVE TEXT Simona Halep - Naomi Osaka in turul 2 la Roma (12:00)

Simona Halep debuteaza in turneul de la Roma, miercuri de la ora 12:00, contra japonezei Naomi Osaka.

LIVE TEXT Simona Halep - Naomi Osaka in turul 2 la Roma

LIVE Text Simona Halep vs Naomi Osaka (12:10)

Debutul Simonei Halep la Roma Premier 5) trebuie sa fie unul solid, adversara fiind pe masura importantei turneului. Naomi Osaka i-a lasat Simonei doar trei game-uri in ultima confruntare directa 6-0, 6-3, in semifinalele din acest an de la Indian Wells), iar lucrurile sunt clare atunci cand vine vorba de alegerea strategiei de joc: Halep trebuie sa fie agresiva, sa conduca pe cat posibil) schimburile, sa nu o lase pe nipona sa-si etaleze jocul in forta. Disputa, prima a zilei de pe Pietrangelo, va fi LiveText pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 2 de la ora 12:00 ora Romaniei).

actualitate, 13:45