05:00

Simona Halep o invinge pe Maria Sharapova si e in finala la Roma

Victorie uriasa obtinuta de Simona Halep in fata Mariei Sharapova, sambata, in semifinalele turneului de la Roma. Asa am trait Simona Halep contra Maria Sharapova in semifinale la Roma. continuă pe Online Sport

LIVE TEXT Simona Halep contra Maria Sharapova in semifinale la Roma (18:00)

Pentru a noua oara in cariera Simona Halep o va intalni pe Maria Sharapova in circuitul mondial profesionist.

LIVE TEXT Simona Halep contra Maria Sharapova in semifinale la Roma

Asa am trait Simona Halep contra Maria Sharapova in semifinale la Roma

Pentru a noua oara in cariera Simona Halep a intalnit-o pe Maria Sharapova in circuitul mondial profesionist.

LIVETEXT Simona Halep versus Maria Sarapova, in semifinale la Roma

Simona Halep si Maria Sarapova se intalnesc in a doua semifinala de la Roma. Castigatoarea va juca maine in ultimul act cu Elina Svitolina.

Simona Halep, calificata automat in sferturile turneului de la Roma. Ce s-a intamplat in aceasta dimineata

Simona Halep este deja in sferturile de finala ale turneului de la Roma, chiar daca nu a jucat in optimi contra americancei Madison Keys.

Simona Halep, calificata in sferturi la Roma fara a intra macar pe teren: Ce a patit adversa sa inaintea meciului

Simona Halep a trecut direct in faza sferturilor de finala de la Roma fara a calca macar pe teren joi. Adversa sa, Madison Keys, si-a anuntat retragerea cu 90 de minute inainte de inceputul meciului. in.

Simona Halep, UMILITA de italieni, la Roma. Unde au trimis-o sa joace meciul cu Naomi Osaka

Simona Halep a fost trimisa sa joace, miercuri, cu japoneza Naomi Osaka, in turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Roma, pe arena secunda la Foro Italico. Astfel, decizia ca Halep sa nu joace.

VIDEO Este numarul 1! Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roma si ramane lider mondial. Urmeaza Sarapova

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roma, dupa ce a invins-o pe Caroline Garcia in doua seturi, scor 6-2, 6-3.

Simona Halep, victorie fabuloasa cu Maria Sharapova. E in finala la Roma!

Meci fabulos in semifinalele de la Roma! Simona Halep a trecut de vechea ei rivala Maria Sharapova dupa un meci de aproape 2 ore si jumatate plin de intoarceri de scor si puncte spectaculoase. Simona Halep s-a.

LIVE Text Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-1, 5-4

Simona Halep 1 WTA) se afla la un meci distanta de prima finala pe zgura din acest an, insa pentru a reusi aceasta performanta trebuie sa treaca de Maria Sharapova 40 WTA), jucatoare pe care a invins-o o singura data in cele opt intalniri directe. in semifinala de la Roma, Simona poate profita de avantajul prospetimii fizice: liderul mondial a disputat doar doua partide la Foro Italico doua ore si 12 minute), in timp ce rusoaica a stat pe teren aproape 10 ore. Partida poate fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 05:00