23:01

Roland Garros: Marketa Vondrousova s-a calificat in semifinale / Victorie in fata Petrei Martic

Marketa Vondrousova Cehia, 38 WTA) s-a calificat in premiera in semifinalele unui turneu de Grand Slam, dupa ce a trecut de Petra Martic Croatia, 31 WTA), scor 7-61), 7-5, in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul, unul foarte disputat, a durat doua ore. continuă pe Hotnews

Roland Garros (juniori): Filip Jianu s-a calificat in turul al doilea / Victorie in doua seturi

Tenismenul Filip Jianu s-a calificat, duminica, in turul doi al probei de simplu juniori din cadrul turneului de la Roland Garros, Jianu, favorit 15, a trecut in runda inaugurala de italianul Francesco Passaro, scor 6-3, 6-1.

Roland Garros (juniori): Filip Jianu s-a calificat in turul al doilea; Nici Gabriel Dica a fost eliminat

Roland Garros: Rafael Nadal, in sferturi dupa o noua victorie in trei seturi

Rafael Nadal s-a calificat in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, dupa ce l-a invins pe Juan Ignacio Londero, scor 6-2, 6-3, 6-3, dupa doua ore si 13 minute de joc. in turul urmator, ibericul se va duela cu invingatorul partidei dintre Kei Nishikori 7 ATP) si Benoit Paire 38 ATP).

Reactia Simonei Halep si mesajul WTA dupa inca o victorie la Roland Garros

Simona Halep a invins-o pe Lesia Tsurenko, scor 6-2, 6-1, in turul 3 la Roland Garros si s-a calificat in optimile de finala ale turneului. Constanteanca nu a avut emotii in fata sportivei din Ucraina, dar a spus dupa meci ca nu i-a fost deloc usor. WTA a reactionat dupa meci prin 2 mesaje postate [] .

Roland Garros: Johanna Konta, Petra Martic si Marketa Vondrousova, primele jucatoare calificate in sferturi

Johanna Konta Marea Britanie/26 WTA), Petra Martic Croatia/31) si Marketa Vondrousova Cehia/38) sunt primele jucatoare calificate in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, dupa ce au trecut de Donna Vekic, Kaia Kanepi, respectiv Anastasija Sevastova.

Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori (scor 6-1, 6-1, 6-3)

Rafael Nadal 2 ATP) continua cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu o victorie lejera in fata lui Kei Nishikori 7 ATP), scor 6-1, 6-1, 6-3. Spaniolul s-a impus dupa o ora si 51 de minute, obtinand calificarea in semifinalele Grand Slam-ului de la Paris pentru a 12-a oara in cariera.

VIDEO Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale pentru a 12-a oara - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori

Roland Garros: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in sferturi / Victorie in fata fratilor Bryan

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, capi de serie numarul zece, s-au calificat in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros, dupa ce au trecut de fratii Mike si Bob Bryan, scor 6-3, 7-67). Meciul a durat o ora si 27 de minute.

Simona Halep, victorie in turul 3 la Roland Garros. Numarul 3 mondial s-a calificat in optimile de finala

Simona Halep joaca in turul 3 la Roland Garros, sambata, 1 iunie, de la ora 12:00. Numarul 3 mondial are sansa calificarii in fazele superioare ale competitiei. Joaca impotriva ucrainencei Lesia Tsurenko, o sportiva pe care a invins-o de 7 ori in cariera si in fata careia nu a pierdut niciodata. UPDATE Simona Halep [] .

Roland Garros: Dominic Thiem si Alexander Zverev s-au calificat in sferturi; Monfils si Fognini parasesc competitia

Dominic Thiem, finalist anul trecut si favorit nr. 4, s-a calificat in sferturile competitiei de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spectaculosul Gael Monfils cap de serie nr. 14), scor 6-4, 6-4, 6-2. Mai departe s-a calificat si Alexander Zverev 5), dupa o victorie in fata lui Fabio Fognini 9). Se actualizeaza.

actualitate, 23:01