11:30

Karolina Pliskova, dupa ce a fost eliminata de Osaka n semifinale: A facut un meci incredibil, poate cel mai bun din viata sa

Karolina Pliskova 8 WTA) a ajuns in semifinalele de la Australian Open dupa o revenire spectaculoasa in meciul cu Serena Williams, insa drumul sau spre finala a fost oprit de Naomi Osaka 4 WTA). Jucatoarea din Cehia este de parere ca japoneza a facut un meci incredibil, poate cel mai bun din viata ei. Nu stiu daca mai poate repeta un asemenea meci, a spus Pliskova. continuă pe Hotnews

VIDEO Reactia Karolinei Pliskova dupa calificarea n semifinale: La 5-1 pentru Serena, mintea mea era deja la vestiar

Karolina Pliskova s-a calificat in semifinale la Australian Open dupa o victorie incredibila in fata Serenei Williams, revenind spectaculos de la 1-5 in decisiv si salvand patru mingi de meci. La finalul confruntarii, jucatoarea din Cehia a declarat ca mintea sa era deja la vestiar in momentul in care era condusa cu 5-1 de americanca in setul decisiv.

VIDEO Australian Open: Karolina Pliskova, victorie n doua seturi cu Garbine Muguruza; Naomi Osaka si Elina Svitolina, calificate n sferturi

Karolina Pliskova 8 WTA), cap de serie numarul 7, a obtinut o victorie lejera in fata spaniolei Garbine Muguruza 18 WTA), calificandu-se astfel in sferturile de finala de la Australian Open. Cehoaica nu i-a lasat prea multe sanse adversarei sale, impunandu-se cu 6-3, 6-1, dupa numai o ora de joc. in sferturi au mai ajuns Naomi Osaka si Elina Svitolina.

Karolina Pliskova Naomi Osaka, meci pentru primul loc in clasamentul WTA

Miza partidei dintre Karolina Pliskova si Naomi Osaka va fi una dubla, cand cele doua jucatoare se vor duela joi in a doua semifinala de la Australian Open.

VIDEO Australian Open: Serena Williams, eliminata dramatic de Karolina Pliskova, desi a condus cu 5-1 n decisiv si a avut patru mingi de meci

Serena Williams a avut parte de un adevarat thriller impotriva Karolinei Pliskova, americanca fiind eliminata in sferturile de la Australian Open desi a condus cu 5-1 in setul decisiv si a avut patru mingi de meci!.

Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturile de finala de la Australian Open

Karolina Pliskova este performera inceputului de an, dupa un meci grandios contra americancei Serena Williams, in sferturi la Australian Open.

VIDEO Karolina Pliskova reuseste revenirea anului si o trimite acasa pe Serena Williams, dupa un meci incredibil in sferturi la Australian Open

Prima reactie a Simonei Halep, dupa ce a fost eliminata de la Australian Open: in primul set m-am simtit ca si cum as fi fost lovita de tren

Liderul WTA Simona Halep a declarat, in conferinta de presa de la finalul meciului pierdut in fata Serenei Williams la Australian Open, ca in primul set s-a simtit ca si cum ar fi fost lovita de.

Serena Williams, dupa eliminarea de la Australian Open: Nu am facut nimic gresit la acele mingi de meci. Ea a jucat cel mai bun tenis

Serena Williams a condus cu 5-1 in decisiv si a ratat patru mingi de meci in intalnirea cu Karolina Pliskova, din sferturile de finala ale AusOpen, dar spune ca nu a avut ce sa faca mai mult, deoarece sportiva ceha a jucat prea bine.

actualitate, 11:30