09:00

VIDEO Reactia Karolinei Pliskova dupa calificarea n semifinale: La 5-1 pentru Serena, mintea mea era deja la vestiar

Karolina Pliskova s-a calificat in semifinale la Australian Open dupa o victorie incredibila in fata Serenei Williams, revenind spectaculos de la 1-5 in decisiv si salvand patru mingi de meci. La finalul confruntarii, jucatoarea din Cehia a declarat ca mintea sa era deja la vestiar in momentul in care era condusa cu 5-1 de americanca in setul decisiv. continuă pe Hotnews

VIDEO Reactia lui Pliskova dupa o revenire fabuloasa: Gestul care spune totul dupa ce a eliminat-o miraculos pe Serena Williams

Karolina Pliskova a reusit, cu siguranta, meciul vietii, in noaptea de marti spre miercuri, atunci cand a scos-o pe Serena Williams in sferturile de la Australian Open.

VIDEO Nebunie! Cum a reactionat, in tribuna, sotul Karolinei Pliskova dupa victoria cehoaicei in fata Serenei Williams

Karolina Pliskova a reusit un meci fabulos in fata Serenei Williams, pe care a invins-o in sferturile de finala de la Australian Open.

VIDEO Nebunie! Cum a reactionat, in tribuna, sotul Karolinei Pliskova, dupa victoria cehoaicei in fata Serenei Williams

VIDEO Australian Open: Petra Kvitova, lider mondial provizoriu - Simona Halep, detronata dupa calificarea cehoaicei n semifinalele de la Melbourne

Petra Kvitova este, cel putin provizoriu, noul lider al ierarhiei WTA, jucatoarea din Cehia depasind-o in clasamentul virtual pe Simona Halep dupa ce a obtinut calificarea in semifinalele de la Australian Open. Petra castigatoare a doua Grand Slam-uri in cariera) a trecut de Ashleigh Barty, favorita gazdelor, scor 6-1, 6-4.

Serena Williams, dupa calificarea n sferturi la AO: Sunt o luptatoare si muncesc foarte mult pentru fiecare punct. Simona merita sa fie lider mondial

Serena Williams 16 WTA) a obtinut calificarea in sferturile turneului Australian Open, dupa o victorie in trei seturi in fata Simonei Halep 1 WTA), scor 6-1, 4-6, 6-4. La interviul de la finalul partidei, americanca a declarat ca este o luptatoare si ca munceste foarte mult pentru fiecare punct. in plus, Serena campioana de sapte ori la Melbourne) a avut cuvinte de lauda la adresa Simonei, despre care a spus ca merita sa ocupe primul loc in clasamentul WTA.

actualitate, 09:00