19:00

Suedia a invins Elvetia si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Reprezentativa Suediei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, la Sankt Petersburg, cu scorul de 1-0 0-0), selectionata Elvetiei. continuă pe Adevărul

Anglia a invins Columbia la loviturile de departajare si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Reprezentativa Angliei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, la Moscova, cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, selectionata Columbiei, in optimile competitiei.

Rusia s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Spania a fost ELIMINATA

Rusia a eliminat Spania si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Spania a deschis scorul inca din minutul 12 prin autogolul lui Ignasevich. Pique a comis hent in careu si Dzyuba a egalat di.

Si Croatia s-a calificat in sferturile CM in urma loviturilor de departajare: 4-3 cu Danemarca

Reprezentativa Croatiei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, invingand duminica, la Nijni Novgorod, nationala Danemarcei, cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare. Portarii Danijel Subasici si Kasper Schmeichel au fost cei care s-au remarcat la acest meci, primul aparand trei lovituri de departajare, iar danezul doua si un penalti.

Suedia elimina Elvetia si ajunge in sferturi dupa 24 de ani

Golul marcat de Forsberg in repriza secunda a meciului de la Sankt Petersburg a calificat-o pe Suedia intre primele opt echipe la Cupa Mondiala.

actualitate, 19:00