01:05

UPDATE // Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, fiind DESFIINTATA in setul decisiv. Cum a justificat romanca infrangerea

44: Simona Halep a explicat, la finalul meciului pierdut cu Belinda Bencic, ca a avut probleme fizice care au impiedicat-o sa joace cel mai bun tenis al ei. Romanca a spus ca a resimtit dureri la. continuă pe B1

Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, dupa ce a fost DESFIINTATA in setul decisiv

Simona Halep 2 WTA) a fost eliminata, joi, de Belinda Bencic 45 WTA) in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Elvetianca a invins-o in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2,la capatul unei dispute.

FOTO Ce a facut Simona Halep, aseara, la Dubai, in timp ce Aryna Sabalenka si Belinda Bencic se duelau pentru a juca impotriva ei

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Dubai, unde o va intalni azi pe elvetianca Belinda Bencic.

S-a hotarat in privinta antrenorului. Decizia luata de Simona Halep la Dubai

Calificata in sferturile turneului WTA Premier 5 de la Dubai, Simona Halep a vorbit miercuri si despre ce are de gand in privinta angajarii unui antrenor.

Cu o usoara oboseala acumulata dupa victoriile din ultima perioada, Simona Halep nu a fost in prima parte a meciului la un nivel foarte ridicat, numarul doi mondial castigand cu dificultate primul set 7-64)). Lucrurile s-au mai asezat in a doua mansa, una in care Simona a produs un tenis mai aproape de ceea ce poate oferi intr-o zi buna 6-4). Eugenie Bouchard a reusit una dintre cele mai bune evolutii din ultima perioada, jocul canadiancei fiind unul solid la total, doar noua puncte a avut in plus Halep). Dupa o victorie in doua seturi o ora si 42 de minute), Simona se califica in optimile turneului Premier 5 de la Dubai.

VIDEO WTA Dubai: Simona Halep vs Eugenie Bouchard 7-6(4), 6-4/ Halep, n optimi dupa un meci echilibrat cu Bouchard

Cu o usoara oboseala acumulata dupa victoriile din ultima perioada, Simona Halep nu a fost in prima parte a meciului la un nivel foarte ridicat a avut in total 23 de erori nefortate), numarul doi mondial castigand cu dificultate primul set 7-64)). Lucrurile s-au mai asezat in a doua mansa, una in care Simona a produs un tenis mai aproape de ceea ce poate oferi intr-o zi buna 6-4). Eugenie Bouchard a reusit una dintre cele mai bune evolutii din ultima perioada, jocul canadiancei fiind unul solid la total, doar noua puncte a avut in plus Halep). Dupa o victorie in doua seturi o ora si 42 de minute), Simona se califica in optimile turneului Premier 5 de la Dubai.

Calificare pentru Simona Halep in sferturi la Dubai

Simona Halep s-a calificat, miercuri, in sferturile turneului de la Dubai dupa o victorie in doua seturi obtinuta in fata Lesiei Tsurenko, scor 6-3, 7-5.

Culoar bun pentru Simona Halep la Dubai. Care e programul optimilor si de cine trebuie sa mai treaca jucatoarea noastra pentru a ajunge in finala

Simona Halep este in optimile de finala ale turneului de la Dubai, unde va juca azi impotriva ucrainenecei Lesia Tsurenko.

Simona Halep vs Belinda Bencic / Elvetianca, genul de jucatoare greu de ucis

Calculele hartiei o dadeau pe Aryna Sabalenka drept posibila adversara a Simonei in sferturile de la Dubai. Nu a fost insa de acord Belinda Bencic, jucatoare care a avut puterea mentala de a salva sase mingi de meci pana la victoria epuizanta: 9-7 in tiebreak-ul decisivului. Elvetianca sta bine atunci cand vine vorba de raliurile lungi de pe linia de fund, are o arma importanta in primul serviciu si face multe puncte la retur, in special pe serviciul al doilea. Simona Halep vs Belinda Bencic va fi in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro dupa ora 17:00.

Simona Halep a ratat calificarea in semifinalele turneului WTA de la Dubai

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, a fost invinsa de elvetianca Belinda Bencic cu 4-6, 6-4, 6-2, joi, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Dubai Emiratele Arabe Unite),.

Belinda Bencic, dupa victoria cu Simona Halep: Poate pe afara par calma, dar nauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gndesc

Dupa victoria incredibila cu Aryna Sabalenka, in care a salvat sase mingi de meci, Belinda Bencic 45 WTA) a trecut si de un meci maraton cu Simona Halep, calificandu-se in semifinalele turneului de la Dubai. Poate pe afara par calma, dar inauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gandesc, a spus elvetianca dupa partida cu numarul 2 WTA.