12:45

VIDEO Barcelona, devastatoare: Catalanii sunt in semifinalele Cupei Spaniei dupa o revenire de poveste, dar si un penalty ciudat

Formatia pregatita de Ernesto Valverde parea ca si eliminata, dupa esecul din tur, insa a izbutit o remontada spectaculoasa pe Camp Nou. continuă pe Adevărul

VIDEO Fiesta pe Camp Nou: Barcelona se califica n semifinalele Cupei Spaniei dupa 6-1 cu Sevilla

Invinsa cu 2-0 in mansa tur, FC Barcelona a reusit sa intoarca soarta calificarii in semifinalele Cupei Spaniei la fotbal, catalanii trecand un neverosimil 6-1 de FC Sevilla. Victoria categorica le-a asigurat catalanilor prezenta printre cele mai bune patru echipe din Cupa Regelui Spaniei.

VIDEO Valencia - Getafe 3-1 / Meci nebun pe Mestalla - Valencia, n semifinale dupa ce Rodrigo a marcat doua goluri n prelungiri

Valencia a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Spaniei dupa un meci nebun pe teren propriu cu Getafe, scor 3-1. Oaspetii castigasera mansa tur cu 1-0 si au deschis scorul pe Mestalla inca din primul minut. Cu toate acestea, Valencia a reusit sa intoarca soarta calificarii pe final de partida. Rodrigo a fost eroul serii, reusind toate cele trei goluri ale liliecilor, ultimele doua in minutele de prelungiri 90+2; 90+3).

VIDEO AC Milan, n semifinalele Cupei Italiei (2-0 cu Napoli) - Piatek, eroul diavolilor

La doar cateva zile dupa ce au remizat in campionat 0-0), AC Milan si Napoli s-au infruntat in sferturile Cupei Italiei. Victoria i-a revenit formatiei pregatite de Gennaro Gattuso, scor 2-0. Dubla polonezului Krzysztof Piatek 11', 27') a transat partida inca din prima repriza, iar diavolii merg in semifinalele competitiei.

actualitate, 12:45