06:30

VIDEO Cupa Mondiala a Cluburilor: Al Sadd s-a calificat in turul doi (3-1 vs Hienghene dupa prelungiri)

Formatia din Qatar Al Sadd s-a calificat, miercuri, la Doha, in turul doi al Cupei Mondiale a Cluburilor, trecand in prima runda de echipa Hienghene Sport Noua Caledonie), scor 3-1 dupa prelungiri. continuă pe Hotnews

Cupa Mondiala a Cluburilor debuteaza miercuri - Razvan Lucescu, prezent cu Al-Hilal

Miercuri, 11 decembrie, isi deschide portile editia a 16-a a Campionatului Mondial al Cluburilor FIFA. Tara care va gazdui cele 8 meciuri este Qatar, iar turneul din 2019 se va desfasura in perioada 11-21 decembrie. Antrenorul roman, Razvan Lucescu, va fi si el prezent la competitie, cu Al-Hilal.

De ce a fost eliminata Rusia de la Jocurile Olimpice si Cupa Mondiala de Fotbal. Ce inseamna asta

Rusia a fost eliminata din toate competitiile sportive care vor fi organizate in urmatorii patru ani, ceea ce inseamna ca steagul si imnul Rusiei nu vor mai fi permise la Jocurile Olimpice din 2020 si la Campionatul Mondial de Fotbal din 2022. Decizia a fost luata in unanimitate de Agentia Mondiala Antidoping WADA). Rusia a .

actualitate, 06:30