01:05

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Suedia vs Elvetia 1-0 / Victoria norocoasa a nordicilor si calificarea n sferturi - Akanji a deviat n poarta sutul lui Forsberg

Partida dintre Suedia si Elvetia aproape ca i-a adormit pe suporterii prezenti pe arena din Sankt Petersburg. Doua echipe prudente, un joc modest si fara prea multe ocazii de a marca. Doar o sclipire a vreunui jucator sau o greseala putea sa deblocheze tabela. Norocul le-a suras nordicilor in minutul 66, la un sut in forta a lui Forsberg de la marginea careului de 16 metri. Akanji a deviat nefericit, iar mingea a ajuns in poarta lui Sommer. Elvetia a avut o mare sansa de a egala in prelungiri, dar Olsen a intervenit salvator, iar Suedia a incheiat invingatoare si merge in sferturile competitiei din Rusia. continuă pe Hotnews