09:00

VIDEO Golul zilei: Alex Grimaldo, folha seca si calificarea Benficai in sferturile Europa League (3-0 vs Dinamo Zagreb)

Alex Grimaldo a reusit golul serii de Europa League, in meciul Benfica Lisabona vs Dinamo Zagreb, scor 3-0 1-0 dupa 90 de minute, la fel ca in partida tur). Ibericul a executat, in minutul 105, o folha seca la care portarul Dominik Livakovic a ramas spectator, stabilind astfel scorul final si asigurand calificarea lusitanilor in sferturile competitiei. continuă pe Hotnews

VIDEO Lovitura zilei: Roger Federer, levitatia si forehand-ul care picteaza

Roger Federer a ajuns printre cei mai buni opt jucatori de la Indian Wells sferturi), dupa ce a trecut fara prea mari batai de cap de Kyle Edmund. Elvetianul a reusit lovitura zilei cu un forehand minunat in lung de linie dupa ce fusese trimis de adversar intr-o defensiva disperata. Roger s-a aparat incredibil, dand senzatia ca leviteaza oarecum in drumul sau catre minge. Nu e rau deloc am putea glumi) pentru un sportiv care in august va implini 38 de ani.

actualitate, 09:00