13:30

VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Ashleigh Barty 6-4, 6-1 / Halep, de neoprit - Calificare fara emotii n finala competitiei de la Montreal

Simona Halep a controlat intr-o maniera categorica partida cu Ashleigh Barty 16 WTA), obtinand calificarea in finala turneului de la Rogers Cup pentru a treia oara in cariera. Liderul mondial a avut o noua evolutie impresionanta, impunandu-se cu 6-4, 6-1, dupa o ora si 11 minute joc. in ultimul act al competitiei de la Montreal, Halep va infrunta invingatoarea meciului Sloane Stephens SUA, 3 WTA) vs Elina Svitolina Ucraina, 5 WTA). continuă pe Hotnews

Rogers Cup: Simona Halep vs Ashleigh Barty (de la ora 20:00) / Duelul pentru un loc n finala competitiei de la Montreal

Confruntarea dintre Simona Halep 1 WTA) si Ashleigh Barty 16 WTA) va fi prima semifinala din cadrul turneului Rogers Cup de la Montreal. Cele doua jucatoare se vor afla pentru prima data fata in fata in circuitul WTA, de la ora 20:00 ora Romaniei), partida urmand sa fie transmisa in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent si trece n doua seturi de Caroline Garcia/ Urmeaza Ashleigh Barty

Simona Halep a reusit cu Garcia cel mai bun meci al ei de la finala castigata la Roland Garros, unul dintre cele mai bune din acest an, o demonstratie de inteligenta in joc, un spectacol, in fata unei valoroase adversare, potrivit news. ro. in penultimul act, Halep va evolua pentru prima data cu australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, sambata, de la ora 20. Halep, dupa unul dintre cele mai bune meciuri din 2018: Sunt foarte fericita si cred ca se vede asta pe fata mea.

LiveText Simona Halep vs Ashleigh Barty (de la ora 20:00)

Simona Halep 1 WTA) este la o singura victorie distanta de o noua finala la turneul Rogers Cup. Pentru a ajunge in ultimul act al competitiei de la Montreal, liderul mondial trebuie sa o invinga pe australianca Ashleigh Barty 16 WTA), cap de serie numarul 15. Partida va incepe la ora 20:00 ora Romaniei) si va fi transmisa in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Ashleigh Barty 6-4, 2-0

VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-6(9), 4-6, 7-5 / Victoria nervilor tari - Halep, duel cu Venus Williams n optimi

VIDEO Rogers Cup: Halep vs Garcia, rezumatul meciului din sferturi - Lovituri de exceptie ale liderului mondial

Simona Halep a avut o evolutie entuziasmanta impotriva Carolinei Garcia Franta, 6 WTA), obtinand calificarea in semifinalele Rogers Cup pentru a patra oara consecutiv. A fost 7-5, 6-1 pentru liderul mondial, dupa o ora si 28 minute de joc.

Simona a suferit mult in meciul cu Anastasia Pavlyuchenkova, victoria liderului mondial venind dupa o adevarata batalie de trei ore si sapte minute. 7-69), 4-6, 7-5 a fost pentru Halep, jucatoarea noastra obtinand calificarea in optimile de la Rogers Cup. Nu va fi insa prea mult timp la dispozitie pentru recuperare, Halep urmand sa o intalneasca pe Venus Williams in aceasta noapte americanca a trecut, scor 7-64), 6-4, de Sorana Cirstea, refuzand astfel un duel 100% romanesc la Montreal). Se actualizeaza.

Meciurile de la Rogers Cup, inclusiv Halep - Pavliucenkova, au fost amanate pentru joi, din cauza ploii

Partidele intrerupte, miercuri, de ploaie si cele care urmau la Rogers Cup au fost amanate pentru joi, au anuntat organizatorii competitiei de la Montreal.

Rogers Cup: Doua victorii ntr-o singura zi - Simona Halep se califica n sferturi, dupa ce a trecut si de Venus Williams / Urmatoarea adversara: Caroline Garcia, care a nvins-o pe Maria Sharapova

Simona Halep, numarul 1 WTA, s-a calificat in sferturile de finala la Rogers Cup, dupa ce a invins-o vineri dimineata joi seara, la Montreal), cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Venus Williams, locul 14 WTA. in faza urmatoare, Halep va evolua impotriva jucatoarei franceze Caroline Garcia locul 6 WTA). VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-69), 4-6, 7-5 / Victoria nervilor tari.

Reactia organizatorilor de la Rogers Cup dupa ce Halep s-a plns de programul meciurilor sale: WTA face programul, noi putem doar sa sugeram cte ceva. Decizia finala le apartine

Valerie Tetreault, directorul de comunicare al Federatiei Canadiene de Tenis, a reactionat dupa ce Simona Halep s-a plans de programul meciurilor sale de la Rogers Cup. Fosta jucatoare de tenis a afirmat ca WTA programeaza meciurile, precizand totodata ca desfasurarea turneului de la Montreal a fost afectata de ploaie. in plus, multe jucatoare au evoluat si la dublu si atunci era necesar ca acestea sa joace mai intai la simplu.

actualitate, 13:30