22:45

VIDEO WTA Miami: Si-a gasit nasul - Naomi Osaka, eliminata n turul doi de Elina Svitolina

Aflata pe val dupa castigarea Indian Wells-ului si dupa ce a trecut in runda inaugurala de la Miami de Serena Williams, Naomi Osaka 22 WTA) nu a avut raspunsul necesar pentru a-i sta in cale Elinei Svitolina. Cap de serie numarul patru, Svitolina a dominat tactic meciul cu mai tanara adversara, iar deplasarea din defensiva a facut diferenta - nipona a fost obligata sa trimita mereu o minge in plus 6-4, 6-2). continuă pe Hotnews

WTA Miami: Serena Williams, invinsa categoric de Naomi Osaka in runda inaugurala

Serena Williams, fost numarul 1 mondial, a fost invinsa de japoneza Naomi Osaka, in primul tur la turneul de la Miami, de categorie Premier Mandatory. Williams a fost invinsa de japoneza Naomi Osaka, locul 22 WTA, invingatoarea de la Indian Wells, scor 6-3, 6-2.

VIDEO Serena Williams, departe de laudele lui Mouratoglou; Depasita fara emotii de Naomi Osaka

Tragerea la sorti ne-a scos in primul tur de la Miami un meci cu un afis grozav: castigatoarea de la Indian Wells si o jucatoarea aflata la cel mai bun moment al carierei - Naomi Osaka - se duela cu Serena Williams. A fost insa un meci tare doar la nivel de imagine, pentru ca in realitate nu s-a pus in niciun moment problema invingatoarei.

VIDEO Naomi Osaka, dupa ce a invins-o clar pe Serena Williams: Nu vroiam decat sa o impresionez

Povestea lui Naomi Osaka merge mai departe. Dupa ce a castigat la Indian Wells, ea a trecut de Serena Williams in primul tur la Miami Open, scor 6-3.

VIDEO Naomi Osaka, dupa ce a invins-o clar pe Serena Williams: Nu voiam decat sa o impresionez

Visul frumos al lui Naomi Osaka s-a incheiat: dupa ce le-a invins pe Sarapova, Halep si Serena, japoneza a fost invinsa

Japoneza Naomi Osaka, ultima revelatie a tenisului feminin, a pierdut in turul al doilea la Miami Open in fata unei alte adversare redutabile.

Visul frumos al lui Naomi Osaka s-a incheiat: dupa ce a trecut de Sarapova, Halep si Serena, japoneza a fost invinsa

Serena Williams se scuza, dar risca o amenda drastica pentru gestul pe care l-a facut dupa ce a pierdut la Naomi Osaka

Serena Williams a fost eliminata la turneul de la Miami chiar in primul tur de catre Naomi Osaka, care a invins-o categoric cu 6-2, 6-3.

WTA Miami: Irina Begu si Monica Niculescu vor evolua miercuri

Organizatorii turneului de la Miami au anuntat programul zilei de miercuri, doua jucatoare din Romania urmand sa debuteze la competitia de categorie Premier Mandatory. Irina-Camelia Begu locul 37 WTA) o va intalni in primul tur pe Danielle Collins SUA, locul 93 WTA), in timp ce Monica Niculescu 70 WTA), venita din calificari, o va infrunta pe Yulia Putintseva Kazahstan, locul 75 WTA).

WTA Miami: Irina Begu, invinsa categoric in runda inaugurala

Irina-Camelia Begu, locul 37 WTA, a fost invinsa, miercuri, de sportiva americana Danielle Collins, locul 93 WTA, in primul tur al turneului de la Miami.

WTA Miami: Irina Begu, invinsa fara drept de apel in runda inaugurala

actualitate, 22:45