11:16

VIDEO WTA Monterrey: Victoria Azarenka, Garbine Muguruza, Angelique Kerber si Magdalena Rybarikova s-au calificat in semifinale

Victoria Azarenka 67 WTA) s-a calificat in semifinalele turneului de la Monterrey Mexic), dupa ce a trecut fara prea mari probleme de Anastasia Pavlyuchenkova 33 WTA), scor 6-0, 6-4. in turul urmator au mai acces Angelique Kerber principala favorita si viitoarea adversara a Victoriei), Magdalena Rybarikova 71) si Garbine Muguruza 19). continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Monterrery: Victoria Azarenka, victorie in doua seturi cu Zarina Diyas (Programul sferturilor)

Victoria Azarenka 67 WTA) a reusit sa se califice in sferturile turneului WTA de la Monterrey Mexic), dupa ce a trecut in doua seturi, scor 6-3, 6-2, de Zarina Diyas 107 WTA). Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor din care se vor alege semifinalistele competitiei.

WTA Monterrey: Elena Gabriela Ruse, invinsa in runda inaugurala de Garbine Muguruza

Ajunsa pe tabloul principal de la Monterrey Mexic) din posta de lucky loser, Elena Gabriela Ruse 21 de ani, 230 WTA) a fost invinsa in runda inaugurala de Garbine Muguruza 19 WTA), scor 6-4, 7-64).

Garbine Muguruza, chinuita crunt de o jucatoare de 21 de ani din Romania, la turneul de la Monterrey

Garbine Muguruza, dubla castigatoare a unor turnee de Grand Slam, a avut un meci extrem de greu, la Monterrey, contra unei jucatoare din Romania.

WTA Monterrey: Ana Bogdan si Gabriela Ruse, in sferturile probei de dublu

Perechea alcatuita din jucatoarele romane de tenis Ana Bogdan si Elena Gabriela Ruse s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Monterrey Mexic), dotat cu premii totale de 250. 000 de dolari, dupa o victorie cu 0-6, 7-5, 10-4 in fata cuplului Nao Hibino Japonia)/Desirae Krawczyk SUA).

VIDEO WTA Charleston: Caroline Wozniacki, la prima semifinala din 2019; Sloane Stephens si Belinda Bencic au fost eliminate in sferturi

Caroline Wozniacki 13 WTA, fost lider mondial) s-a calificat in prima sa semifinala din 2019, dupa ce a invins-o pe Maria Sakkari 50 WTA), scor 6-2, 6-2, in sferturile turneului de la Charleston. in aceeasi etapa a competitiei au mai ajuns Madison Keys 18), Monica Puig 63) si Petra Martic 53), in timp ce Sloane Stephens 8 WTA, favorita turneului), Belinda Bencic 21) si Danielle Collins 34) au fost eliminate.

VIDEO WTA Charleston: Jelena Ostapenko si Kiki Bertens (campioana en-titre), eliminate in optimi; Sloane Stephens, Madison Keys si Belinda Bencic, in sferturi

Jelena Ostapenko a parasit turneul WTA de la Charleston Carolina de Sud) in faza optimilor, fosta castigatoare de la Roland Garros 2017) fiind invinsa de Madison Keys, scor 7-5, 6-2. Lucrurile nu au mers mai bine nici pentru Kiki Bertens campioana en-titre): 6-7, 3-6 cu Maria Sakkari. Au ajuns, printre altele, in sferturi nume importante precum Sloane Stephens favorita unu), Monica Puig si Belinda Bencic.

actualitate, 11:16