20:00

Belinda Bencic 45 WTA) a produs surpriza dupa surpriza la turneul de la Dubai. Elvetianca a castigat titlul dupa ce a invins-o in finala pe cehoaica Petra Kvitova 4 WTA), scor 6-3, 1-6, 6-2 Partida a durat o ora si 43 de minute. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Dubai: Belinda Bencic, al treilea titlu din cariera dupa o noua victorie n fata unei jucatoare de top: 6-3, 1-6, 6-2 vs Petra Kvitova

Turneul Premier 5 de la Dubai si-a aflat si cea de-a doua finalista. Castigatoarea ultimelor doua editii ale competitiei, Elina Svitolina 6 WTA), cap de serie 6, a fost invinsa de Belinda Bencic 45 WTA), scor 6-2, 3-6, 7-63). in setul decisiv, ucraineanca a condus la un moment dat cu 5-3, iar la 5-4 a servit pentru castigarea meciului, insa Belinda a facut break la zero si s-a impus in cele din urma la tie-break.

VIDEO WTA Dubai: Belinda Bencic, calificata n finala - Elina Svitolina, nvinsa desi a servit pentru cstigarea partidei

WTA Dubai: Belinda Bencic, adversara Simonei Halep din sferturi dupa ce a salvat sase mingi de meci

Belinda Bencic 45 WTA) va fi adversara Simonei Halep in sferturile turneului de la Dubai, dupa ce a salvat sase mingi de meci in setul decisiv si s-a impus cu scorul de 6-4, 2-6, 7-67) in fata Arynei Sabalenka 9 WTA). Tot in sferturi s-au calificat si Karolina Pliskova si Elina Svitolina, care au trecut de Alison Riske, respectiv Garbine Muguruza.

WTA Dubai: Simona Halep va juca joi n sferturi cu Belinda Bencic, nu nainte de ora 17:00

Este cunoscut programul zilei de joi de la WTA Dubai Premier 5), Simona Halep urmand sa joace in al treilea meci de pe arena centrala nu inainte de ora 17:00) cu Belinda Bencic in sferturile competitiei de categorie Premier 5.

Halep ramane pe locul 2 WTA. Belinda Bencic a invins-o pe Petra Kvitova si a castigat turneul de la Dubai

Belinda Bencic 45 WTA) a invins-o pe Petra Kvitova 4 WTA) si a castigat turneul de categorie Premier 5 de la Dubai. in urma acestui rezultat, Simona Halep va ramane numarul 2 in clasamentul WTA de luni.

WTA Dubai: Simona Halep va juca joi n sferturi, nu nainte de ora 17:00

Este cunoscut programul zilei de joi de la WTA Dubai Premier 5), Simona Halep urmand sa joace in al treilea meci de pe arena centrala nu inainte de ora 17:00) cu Aryna Sabalenka sau Belinda Bencic in sferturile competitiei de categorie Premier 5.

Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, dupa ce a fost DESFIINTATA in setul decisiv

Simona Halep 2 WTA) a fost eliminata, joi, de Belinda Bencic 45 WTA) in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Elvetianca a invins-o in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2,la capatul unei dispute.

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai. Meciul ajunge in decisiv!

Simona Halep o intalneste pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

Asa am trait Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep a intalnit-o pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

actualitate, 20:00