10:02

CFR Cluj s-a calificat in primavara Conference League! Campioana Romaniei a invins-o pe Ballkani si a obtinut biletul pentru saisprezecimi

B1 TV B1 TV,

CFR a invins-o cu 1-0 pe Ballkani, joi seara, la Cluj-Napoca, si s-a calificat in saisprezecimile Europa Conference League. Odata cu performanta campioanei, fotbalul romanesc revine in primavara europeana dupa o pauza de trei ani. Unicul gol al partidei din Gruia a fost marcat de Nana Boateng, in minutul 17. Ciprian Deac ar fi putut sa majoreze diferenta ardelenilor in minutul 35, insa a risipit o lovitura de la 11 metri. continuă pe B1 TV