08:45

Champions League: Borussia Dortmund spera intr-o minune, dupa 0-3 in tur cu Tottenham; Real Madrid, aproape de a noua calificarea consecutiva in sferturile de finala (2-1 in tur vs Ajax)

Marti au loc primele partide din returul optimilor Champions League. Borussia Dortmund va incerca, pe Westfalenstadion, sa intoarca scorul din tur 3-0 pentru Tottenham, pe Wembley) si sa se califice in sferturile Champions League, in timp ce Real Madrid va avea o misiune mai usoara, pe Santiago Bernabeu, impotriva celor de la Ajax Amsterdam 2-1 in tur pentru madrileni). continuă pe Hotnews

Champions League: Europa va avea o noua campioana! Dusan Tadic, seara de vis pe Santiago Bernabeu: Real Madrid vs Ajax 1-4 (3-5 la general); Tottenham, in sferturi dupa o noua victorie cu Borussia, 1-0 (4-0 la general)

Ajax Amsterdam a facut un meci de senzatie in returul de pe Santiago Bernabeu, a castigat cu 4-1 5-3 la general) si a eliminat-o pe Real Madrid campioana a ultimelor trei editii). Dusan Tadic a fost protagonistul serii pentru lancieri, dupa ce a oferit doua pase de gol, a inscris o data si a obtinut lovitura libera din care olandezii au marcat ultima reusita. in cealalta partida a serii, Borussia Dortmund a fost invinsa si pe teren propriu de Tottenham, scor 1-0 4-0 la general) si a fost eliminata din competitie.

actualitate, 08:45