12:45

Champions League, handbal (f): CSM Bucuresti vs Metz (19:00) / Primul duel de foc pentru campioana Romaniei in drumul spre Final Four

CSM Bucuresti forteaza a patra calificare consecutiva in Final Four-ul Champions League, insa misiunea se anunta una extrem de dificila. Pentru a obtine biletele de Budapesta, tigroaicele trebuie sa treaca de una dintre cele mai in forma echipe ale momentului, Metz. Campioana Romaniei are avantaj moral, dupa ce in editia de anul trecut a eliminat-o pe Metz chiar in faza sferturilor. Partida tur dintre CSM si Metz va avea loc vineri, de la ora 19:00, in Sala Dinamo, putand fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si Telekom Sport 1. continuă pe Hotnews

Champions League, handbal (f): CSM Bucuresti - Metz 26-31 / Cu greseli in aparare si fara inspiratie in atac - CSM, aproape de eliminare

CSM Bucuresti a fost depasita categoric de Metz, scor 26-31, in prima mansa a sferturilor din Champions League la handbal feminin. Campioana Romaniei a inceput dezastruos partida disputata in Sala Dinamo, fiind condusa cu 5-0 dupa sase minute. Tigroaicele au reusit sa echilibreze jocul si au ajuns sa fie la egalitate cu Metz, scor 6-6. Frantuzoaicele au preluat insa conducerea si nu le-au mai lasat nicio sansa elevelor lui Dragan Djukic, diferenta de pe tabela fiind la un moment dat de sase goluri.

LIVE CSM Bucuresti - Metz (19:00)

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri seara, incepand cu ora 19:00, meciul dintre CSM Bucuresti si Metz din turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

actualitate, 12:45