11:30

Clipe dramatice la EURO 2020. Un jucator, resuscitat pe teren cu defibrilatorul

Clipe dramatice la Campionatul European de Fotbal EURO 2020, in timpul meciului Finlanda-Danemarca. Jucatorul danez Christian Eriksen s-a prabusit pe teren, la un moment dat, inconstient. Imediat, medicii prezenti la stadion au inceput manevrele de resuscitare. continuă pe Antena3

UEFA EURO 2020 are un nume ciudat: de ce nu e Campionatul European 2021

In cele din urma, dupa o amanare de 12 luni din cauza pandemiei de coronavirus, ne putem bucura de fotbal. UEFA EURO 2020 e pe cale sa inceapa. Dar de ce Campionatul European de fotbal poarta.

EURO 2020: Fara fotbalisti, dar cu brigazi de arbitraj

Echipa nationala a ratat prezenta la turneul final al EURO 2020, dar pe teren vor pasi mai multi reprezentanti ai tarii noastre.

Drama la Euro 2020! Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon. A fost resuscitat 18 minute. Cum se simte acum UPDATE VIDEO

Momente dramatice in a doua zi de la Euro 2020. Christian Eriksen, cel mai bun jucator al Danemarcei, si-a pierdut cunostinta in finalul primei reprize al meciului cu Finlanda. Medicii au intervenit de urgenta pe gazon, iar fotbalistul a fost resuscitat mai mult de 15 minute. Eriksen a cazut inconstient pe gazon in minutul 43 .

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.

Fotbalistul danez Christian Eriksen, prabusit pe teren, din senin, in timpul meciului Danemarca - Finlanda de la Euro 2020. Anuntul UEFA |FOTO

Jucatorul danez Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon si si-a pierdut constienta, in minutul 43 al meciului Danemarca - Finlanda, de la Euro 2020. Fotbalistul a fost dus la spital dupa mai multe minute de resuscitare, dar constient.

Gratuitati de la Guvern pentru participantii la EURO 2020: Calatorii gratuite la metrou si pe linia de cale ferata Bucuresti-Otopeni

Detinatorii de bilete la meciurile din cadrul Turneului final al Campionatului European de Fotbal 2020 vor beneficia de calatorii gratuite valabile in ziua meciului si in ziua urmatoare, pana la ora 23,59, la circulatia cu metroul si pe linia de cale ferata Bucuresti-Otopeni, potrivit unei Ordonante de Urgenta adoptate miercuri de Guvern. De aceleasi gratuitati, insa pe toata perioada desfasurarii turneului Euro 2020 vor beneficia personalul acreditat UEFA voluntari si mass-media.

Cati bani aduce EURO 2020 in Romania. Cine pierde si cine castiga

Angajatii HoReCa spera sa se echilibreze financiar dupa pandemie, iar campionatul European e o gura de aer pentru unii dintre ei si implicit pentru intreaga economie romaneasca. Timp de mai bine de 1 an, pandemia a inchis multe afaceri din industria ospitalitatii si a lasat pe drumuri mii de angajati. Cu doar trei zile inainte de primul fluier, comerciantii spera ca vor avea venituri generoase cu ocazia meciurilor de la EURO 2020.

INTERACTIV - Stadioanele de la EURO 2020. Arenele pe care se vor juca meciurile de fotbal de la turneul final

Campionatul European de Fotbal EURO 2020, disputat acum cu un an intarziere, va avea loc in premiera nu doar intr-o tara sau doua, ci in 11 orase diferite, un turneu final rasfirat de-a lungul intreg continentului. Din Scotia pana in Azerbaijan, din Spania pana in Danemarca, din Rusia si pana la Bucuresti. HotNews. ro va prezinta intr-un format interactiv cele 11 arene pe care se va disputa EURO 2020.

HARTA Campionatul European de Fotbal Euro 2020: Restrictii de parcare in zona Arenei Nationale Ce strazi vor fi inchise

Primaria Capitalei anunta ca incepand de sambata vor fi restrictii pentru masini pe mai multe strazi din zona Arenei Nationale, pentru desfasurarea meciurilor din cadrul Campionatului European de Fotbal EURO 2020.

actualitate, 11:30