Politia de Frontiera actioneaza in sistem integrat pentru combaterea contrabandei cu tigarete si a evaziunii fiscale, precum si pentru anihilarea retelelor de traficanti, colaborand cu structurile de ordine si siguranta publica si cu cele care au atributii in domeniul fiscal. continuă pe Ziarul Bursa

Pretul aurului a scazut luni la cel mai redus nivel din ultima luna, in perspectiva majorarii dobanzilor in SUA, anul viitor, care reduce atractivitatea metalului pretios, pentru constituirea de rezerve, relateaza Bloomberg, preluat de Mediafax.

Leul se intareste. Referinta BNR a atins cel mai redus nivel din ultimele 5 saptamani

Cursul de referinta anuntat de Banca Nationala a Romaniei BNR) a scazut vineri pentru a patra zi consecutiv si a ajuns la 4,4816 lei/euro, atingand cel mai redus nivel din ultimele cinci saptamani.

Preturile reduse ale produselor de contrabanda impulsioneaza comertul ilegal

Comertul ilicit cu tigarete a crescut la 15,7%, in luna ianuarie a acestui an, inregistrand cel mai ridicat nivel din ultimii doi ani si jumatate, potrivit studiului de specialitate realizat de Novel Research.

Messi, cel mai bun marcator din istoria El Clasico

Prin cele trei goluri marcate, duminica seara, in derby-ul El Clasico, atacantul argentinian Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria confruntarilor cu Real Madrid.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FB Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in minutele 42, 65 penalti) si 84 penalt.

Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, cu 21 de reusite

Real Madrid - FC Barcelona 3-4. Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria El Clasico, cu 21 de reusite

Argentinianul Lionel Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria derbiurilor dintre FC Barcelona si Real Madrid, ajungand la 21 de goluri inscrise. Messi a marcat in ultimul El Clasico de duminica in.

Cel mai scurt meci din istoria ATP-ului: Jarkko Nieminen l-a invins pe Bernard Tomic in 28 de minute

Bernard Tomic a trait momente mai putin fericite la turneul de la Miami, australianul fiind invins dupa doar 28 de minute de Jarkko Nieminen. Meciul a intrat in istoria tenisului - cea mai scurta disputa din istoria ATP-ului.

Cel mai scurt meci din istoria ATP s-a jucat la Miami

Australianul Bernard Tomic si finlandezul Jarko Nieminen au fost, joi noapte, protagonistii celui mai scurt meci din istoria circuitul profesionist ATP.