01:05

Cristiano Ronaldo a cucerit primul trofeu cu Al-Nassr. Portughezul, dubla in finala Cupei Campionilor Arabiei

Al-Nassr, cu Cristiano Ronaldo in rol principal, a castigat trofeul Cupei Campionilor Arabiei, chiar in fata rivalilor de la Al-Hilal. Ambele goluri ale lui Al-Nassr au fost marcate de Ronaldo, care a cucerit astfel primul trofeu alaturi de gruparea saudita. Al-Hilal, cu Milinkovic-Savic, Koulibaly, Ruben Neves si Malcom printre titulari, a deschis scorul in minutul . continuă pe România Liberă

VIDEO Cristiano Ronaldo a cucerit primul trofeu cu Al-Nassr Doua goluri in inferioritate numerica

Al-Nassr a cucerit Cupa Campionilor Cluburilor Arabe, dupa ce in finala a invins-o pe Al Hilal, scor 2-1 dupa reprizele de prelungiri, desi a fost condusa si a jucat in inferioritate numerica.