17:45

Cum arata echipa ideala de la CE de handbal feminin: Cristina Neagu, cel mai bun inter stanga al competitiei

Campionatul European de handbal feminin s-a incheiat duminica, cu victoria Norvegiei a dispus in finala de Spania). Organizatorii au anuntat echipa ideala a turneului. Printre nominalizate s-a aflat si o jucatoare din Romania: Cristina Neagu fiind desemnata cel mai bun inter dreapta. continuă pe Hotnews

Echipa ideala a CE de handbal feminin: o romanca, cel mai bun inter stanga din Europa

Cristina Neagu, cea mai buna jucatoare a Romaniei la Campionatul European de handbal feminin din Ungaria si Croatia - EURO 2014, a fost aleasa in echipa ideala a competitiei, au anuntat organizatorii.

Cristina Neagu in echipa ideala a Campionatului European

Handbalista Cristina Neagu a fost desemnata cel mai bun inter stanga la Campionatul European din Ungaria si Croatia.

Romania n-a rupt gura targului la Euro, insa Cristina Neagu a fost desemnata in echipa starurilor turneului final

Cristina Neagu a fost aleasa cel mai bun inter stanga al Campionatului European de handbal feminin, competitie la finalul careia Romania s-a clasat pe pozitia a noua.

Echipa Norvegiei a obtinut pentru a sasea oara titlul european la handbal feminin

Nationala de handbal feminin a Norvegiei a obtinut duminica al saselea titlu european din palmares, dupa ce a invins in finala competitiei echipa Spaniei, cu scorul de 28-25 10-12), informeaza.

Romania si-a aflat adversarul din playoff-ul Campionatului Mondial de handbal feminin (2015)

Prima reprezentativa de handbal feminin a Romaniei se va duela cu echipa similara a Serbiei, intr-o dubla mansa, care va conta pentru playoff-ul european al Campionatului Mondial din 2015.

EXCLUSIV Golgheterul Campionatului European, Cristina Neagu, aproape de revenirea in Romania. O vrem!

Potrivit lui Bogdan Vasiliu, clubul sau vrea sa renunte cu timpul la jucatorii straini pentru a le face loc romanilor, una dintre handbalistele vizate pentru un transfer fiind Cristina Neagu.

Norvegia, noua campioana europeana la handbal feminin

Norvegia a castigat duminica finala Campionatului European de handbal feminin din 2014, disputat in Ungaria si Croatia.

Suedia a castigat finala mica de la Campionatul European de handbal feminin

Suedia s-a impus in meciul cu Muntenegru, disputat duminica, la Budapesta si contand pentru desemnarea locului trei la Campionatul European de handbal feminin.

Norvegia, campioana europeana la handbal feminin, dupa ce a invins Spania

Prima reprezentativa de handbal feminin a Norvegiei s-a impus in fata echipei similare a Spaniei 28-25), in ultimul act al Campionatului European.

Norvegia, campioana europeana la handbal feminin pentru a sasea oara

Nationala de handbal feminin a Norvegiei a cucerit duminica, la Budapesta, al saselea titlu european din palmares, dupa ce a invins in finala competitiei formatia Spaniei, cu scorul de 28-25 10-12). Marcatoarele partidei au fost L. Riegelhuth 10 goluri, Mork 7, Solberg 3, B. Riegelhuth 3, Loke 2, Oftedal 2, Kristiansen 1, Alstad 1, pentru Norvegia, respectiv Pena 10 goluri, Barbosa 4, Martin 4, Mangue 3, Aguilar 2, Chavez 1, Pinedo 1, pentru Spania.

actualitate, 17:45