06:45

Cupa Africii: Egipt, victorie la limita cu Zimbabwe in primul meci al competitiei (scor 1-0)

Selectionata Egiptului a invins formatia Zimbabwe cu scorul de 1-0, vineri seara, la Cairo, in primul meci al editiei 2019 a Cupei Africii pe Natiuni la fotbal, care are loc in Egipt pana pe 19 iulie. continuă pe Hotnews

Cupa Africii 2019: VAR-ul, prezent in competitie incepand cu faza sferturilor

Sistemul VAR va fi utilizat la Cupa Africii pe Natiuni incepand din faza sferturilor, a anuntat, joi, presedintele Confederatiei Africane de Fotbal CAF), Ahmad Ahmad.

Primul meci al Romaniei la Euro U21, urmarit de peste 1,6 millioane de telespectatori in minutul de aur

Primul meci al Romaniei la Euro U21 a fost urmarit, la postul TVR 1, de peste 1,6 millioane de telespectatori in minutul de aur.

Cupa Africii 2019: Prezentarea evenimentului, programul disputelor

Editia a 32-a a Cupei Africii pe Natiuni va avea loc in Egipt, in perioada 21 iunie - 19 iulie, cu participarea a 24 de echipe, impartite in sase grupe.

actualitate, 06:45