00:07

Cupa Davis: Romania, condusa suprinzator cu 1-0 de Luxemburg (Frunza, invins de Ugo Nastasi)

Luxemburg conduce cu 1-0 in disputa cu Romania din turul I al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis, dupa ce Ugo Nastasi a trecut de Nicolae Frunza, scor 7-65), 1-6, 6-3. continuă pe Hotnews

Cupa Davis: Romania, condusa cu 1-0 de Luxemburg (Frunza, invins de Ugo Nastasi)

Cupa Davis: Romania a egalat (1-1 cu Luxemburg) - Victorie in doar 58 de minute pentru Marius Copil

Marius Copil l-a invins in doar 58 de minute pe Christophe Troll 23 ani, fara clasament), scor 6-3, 6-2, rezultat in urma caruia Romania e egalat situatia in meciul cu Luxemburg 1-1) - turul I al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis.

LIVE Cupa Davis, Romania - Luxemburg (12:00)

Urmariti live text in aceasta pagina meciurile intalnirii Romania - Luxemburg din primul tur al Grupei II a zonei Euro-Africane din Cupa Davis.

LIVE Cupa Davis, Romania - Luxemburg

Cupa Davis: Romania si Luxemburg sunt la egalitate dupa prima zi

Marius Copil, locul 94 ATP, l-a invins, sambata, pe Christophe Tholl, scor 6-3, 6-2, in al doilea meci al intalnirii de Cupa Davis Romania Luxemburg, astfel ca scorul general al confruntarii de la Piatra Neamt este 1-1.

Romania, infrangere surprinzatoare in fata Luxemburgului in Cupa Davis

Romania este condusa surprinzator de Luxemburg cu 1-0, dupa ce Ugo Nastasi l-a invins sambata la Pia.

Mai rau de atat nu se poate! Frunza invins de un jucator fara clasament

Luxemburg conduce Romania, cu 1-0, dupa ce Ugo Nastasi l-a invins pe Nicolae Frunza dupa un meci de trei seturi.

Cupa Davis: Programul meciurilor de la Romania vs Luxemburg - Frunza vs Nastasi, prima partida a zilei de sambata

Vineri a avut loc tragerea la sorti a meciurilor intalnirii dintre Romania si Luxemburg, din turul I al Grupei a doua a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis. Prima partida se va disputa sambata si ii aduce fata in fata pe Nicolae Frunza 596 ATP) si Ugo Nastasi, de la ora 12.

actualitate, 00:07