18:45

Cupa Davis: Spania, a doua finalista (2-1 cu Marea Britanie) - Victorii pe linie pentru Rafael Nadal

Spania, echipa gazda a turneului final al Cupei Davis, s-a calificat in finala dupa ce a invins Marea Britanie, scor 2-1. Punctul decisiv a fost adus de perechea Rafael Nadal Feliciano Lopez, victorioasa cu 7-6 3), 7-6 8) in fata cuplului Jamie Murray Neal Skupski. continuă pe Hotnews

Cupa Davis: Spania si Marea Britanie, ultimele echipe calificate in semifinale

Tabloul semifinalelor din Cupa Davis a fost completat de Spania si Marea Britanie. Cu un Rafael Nadal in zi de gratie, tara gazda a competitiei a invins-o in sferturi pe Argentina, scor 2-1, meciul de dublu fiind cel decisiv. Confruntarea Marea Britanie vs Germania s-a incheiat dupa primele doua partide de simplu, scor 2-0 in favoarea britanicilor.

Cupa Davis: Serbia lui Djokovic trimite echipa Frantei acasa

Franta a fost eliminata in faza grupelor la Cupa Davis, care se desfasoara la Madrid, dupa ce a pier.

Marea Britanie: Jeremy Corbyn lanseaza cel mai radical program electoral al laburistilor din ultimele decenii

Liderul Partidului Laburist britanic, Jeremy Corbyn, a dezvaluit manifestul electoral partidului din opozitie, joi, prezentand planurile sale radicale de a transforma Marea Britanie, prin masuri cu puternice accente de stanga, inclusiv cresterea salariilor din sectorul public, cresterea taxelor pentru companii si o nationalizare a infrastructurii tarii, informeaza Reuters.

VIDEO Spania a castigat Cupa Davis (2-0 vs Canada) - Rafael Nadal a adus punctul decisiv

Spania a castigat Cupa Davis pentru a sasea oara in istorie, dupa ce a invins in finala echipa Canadei, scor 2-0. invingatoarea primei editii a noului format al competitiei a fost stabilita dupa primele doua meciuri de simplu. Roberto Bautista-Agut l-a invins pe Felix Auger-Aliassime, iar Rafel Nadal a adus punctul decisiv gratie victoriei obtinute in fata lui Denis Shapovalov.

Cupa Davis: Cu Nadal in mare forma, Spania s-a calificat in sferturi

Rafael Nadal, numarul unu mondial, a condus Spania in sferturile de finala ale Cupei Davis, competit.

Haos la Cupa Davis. Meciuri terminate la 4 dimineata, jucatori nemultumiti

Noul format al Cupei Davis, unul care se doreste revolutionat si generator de audiente, ridica serioase probleme.

Cupa Davis: Rezultatele finale ale grupelor si programul sferturilor - Australia vs Canada are loc joi

Echipele Serbiei, Rusiei, Australiei, Canadei, Marii Britanii, Germaniei, Argentinei si Spaniei sunt sfertfinalistele Cupei Davis, ca urmare a rezultatelor inregistrate in grupe in ultimele zile.

Haos in Cupa Davis! Ce ii scoate din minti pe jucatorii si spectatorii care iau parte la noua competitiei

Noul format al Cupei Davis le da batai de cap organizatorilor de la Caja Magica din Madrid, meciurile ajungand sa devina un calvar atat pentru jucatori, cat si pentru public,.

Roberto Bautista Agut s-a retras din echipa de Cupa Davis a Spaniei

Jucatorul de tenis Roberto Bautista Agut s-a retras din echipa de Cupa Davis a Spaniei, unde era num.

Catalin Radulescu acuza fraudarea votului in Diaspora: Nu era nimeni in sectiile de vot din Marea Britanie

Catalin Radulescu a declarat ca votul in Diaspora a fost fraudat. Deputatul PSD a precizat ca are verisori in Marea Britanie, Franta si Germania care i-au spus ca atunci cand au fost sa voteze nu era nimeni in sectiile de votare de acolo.

actualitate, 18:45