08:30

CUPA MONDIALA 2018. Surpriza in lotul Poloniei pentru Mondialul din Rusia

Fundasul Kamil Glik este in lotul Poloniei pentru Cupa Mondiala de fotbal 2018, dar s-a accidentat luni la un antrenament, la putin timp dupa ce selectionerul Adam Nawalka trimisese lotul de. continuă pe Antena3

CUPA MONDIALA 2018. Lotul Frantei pentru turneul din Rusia

Selectionerul Didier Deschamps a anuntat lotul de 23 de jucatori ai Frantei pentru turneul final al Cupei Mondiale din Rusia 14 iunie - 15 iulie), dupa jucatorii care evolueaza in campionatul intern, cei mai.

ZIUA COPIILOR 2018. Surpriza uriasa pentru cei mici, de 1 Iunie

Cartea Marea Unire pentru cei mici, de jurnalista Ana Iorga si istoricul Filip-Lucian Iorga, a fost lansata, vineri, la Bookfest. Poate parea ca un gest de.

Canotaj: Echipajul masculin de 8+1 a cucerit medaliile de bronz la Cupa Mondiala de la Belgrad

Echipajul masculin de opt plus unu al Romaniei a ocupat locul al treilea, duminica, la concursul de Cupa Mondiala la canotaj de la Belgrad.

Roland Garros 2018. Surpriza uriasa la Paris. Cosmarul Simonei Halep a fost eliminat

Daneza Caroline Wozniacki, numarul doi mondial in tenisul feminin, a fost invinsa de rusoaica Daria Kasatkina cu 7-6 5), 6-3, luni, in optimile de finala ale turneului de la Roland Garros. Kasatkina, cap de.

EVALUARE NATIONALA 2018. Au inceput inscrierile pentru Evaluarea Nationala

Absolventii de clasa a VIII-a se pot inscrie in aceasta saptamana la Evaluarea Nationala, potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educatiei Nationale.

actualitate, 08:30