13:15

Cupa Romaniei la handbal feminin: Au fost stabilite meciurile din semifinale

Cupa Romaniei la handbal feminin va continua, in aprilie, cu faza semifinalelor. Meciurile din penultimul act al turneului au fost stabilite in urma tragerilor la sorti de miercuri. continuă pe România Liberă

Steaua Bucuresti, castigatoare la Cupa Romaniei la polo

Echipa de polo Steaua Bucuresti a castigat Cupa Romaniei, dupa ce a invins duminica, formatia Sportul Studentesc Corona, cu scorul de 13-12, in finala turneului de la Brasov. A fost nevoie de aruncari.

Hunedoara va gazdui Cupa Romaniei la box, categoria tineret. invingatorii vor concura la Campionatele Europene

Cupa Romaniei Tineret la Box va fi organizata in Hunedoara, in perioada 27 aprilie 2015 2 mai 2015. La eveniment vor participa peste 110 sportivi din toate judetele tarii, iar invitatii speciali ai competitiei vor fi fostii campioni Leonard Doroftei si Francisc Vastag.

Gabriela Firea sustine ca i-a fost spart biroul din Senat, dar nu a depus reclamatie la Politie

Gabriela Firea a sustinut luni ca usa de la biroul sau din Senat a fost sparta, dar nu a depus reclamatie la Politie iar femeia de serviciu a dat cu matura si a strans cioburile.

actualitate, 13:15