01:05

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan. continuă pe Online Sport

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Pontul zilei la Euro 2020: Cehia vs Danemarca - Marile surprize si golurile marcate

Dupa ce Spania si Italia au facut deja pasul in semifinale, Cehia si Danemarca doua dintre surprizele placute de la Euro 2020) se vor lupta pentru a ajunge in penultimul act. Duelul de la Baku va incepe la ora 19:00.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Ucraina da lovitura Suediei cu un gol in minutul 120+1 si completeaza taboul sferturilor la EURO 2020

Echipa lui Andrey Shevchenko a prins in extremis un loc in optimile de finala, dupa ce a pierdut doua dintre cele trei meciuri din Grupa C, iar acum ajunge intre primele opt formatii de la Campionatul European.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

TIKI - TAKA A ZIS CEASUL EURO 2020: Elvetia - Spania 1-1 (1-3 la penalty-uri)

Spania este prima echipa calificata in semifinalele EURO 2020, dupa ce a trecut in urma loviturilor de departajare de eroica echipa a Elvetiei. Ambele formatii veneau dupa doua partide absolut nebune, cu un consum enorm de energie. Eram avertizati ca o parte dintre combatanti vor fi cu bateriile la nivel minim, pentru ca, deocamdata, fotbalul este jucat de oameni si nu de roboti.

Scandal dupa meci la Euro 2020. Doi mari jucatori si-au aruncat cuvinte urate: Mai taci din gura, bufonule

Scandal dupa meci la Euro 2020. Franta a fost eliminata in optimi de Elvetia, in meciul disputat pe Arena Nationala. Dar stadionul din Bucuresti a fost si martorul unui adevarat scandal intre jucatorii francezi, chiar pe teren, in timp ce rudele acestora s-au infierbantat in tribune. Campioana mondiala a demonstrat ca o echipa formata din .